קניונים, או, כמו שהאירופים אוהבים לקרוא להם,גורגס יהיה מקום נהדר עבור הרפתקאות טיולים מדהימים. ואנחנו במאמר שלנו מציעים להכיר את הקניונים המפורסמים והציוריים ביותר בעולם.

רבים מאיתנו, ככל הנראה, היו רוצים לבקרמקומות שבהם הרגל האנושית נעה רק לעתים נדירות, והטבע נותר ללא פגע. מקומות כאלה כוללים קניונים מסתוריים ויפים, אשר קיבלו את קווי המתאר הייחודיים שלהם בשל האלמנטים הטבעיים והיכולות "המגולפות" של הנהרות שזרמו באזור זה לפני מיליוני שנים.

1. קניון אנטילופה

אנטילופה קניון 1

אנטילופה קניון 2

אנטילופה קניון 3

אנטילופה קניון 4

אנטילופה קניון נמצאת בדרום מערב ארצות הברית, וכדי להגיע לשם ולראות את כל היופי של תופעה טבעית זו, אתה צריך לשלם עבור הסיור ואת המדריך, אבל העלויות האלה שווים את זה. ברגע זה בקניון, תוכלו לגלות את היופי של מנהרות מקומיות מן האבן האדומה לוהט, אשר להתכרבל כאילו בריקוד, משחק עם קרני השמש. קווי המתאר המדהימים של קיר הקניון התקבלו עקב שיטפונות רוח ותקופות לאחר גשמים כבדים.

2. Charyn קניון

קניון קניון 1

קניון קניון 2

קניון קניון 3

חארין קניון 4

בקזחסטן יש קניון יפה ב Charynגן לאומי שאינו רחוק מהגבול עם סין. כאן הנופים היפים והקסומים ביותר בכל האזור, ומטיילים יכולים למצוא את עצמם אפילו בידור קיצוני, כגון: רפטינג, קניונינג או טרקים במקומות מעניינים. יש עמק טירה מקסים, אשר קיבל את שמו בגלל קבוצה של הרים סלעיים, מתפתל לאורך תחתית הקניון.

3. Blyaid קניון

קניון נהר בלייד 1

נהר בלייד קניון 2

קניון נהר בלייד 3

קניון נהר בלייד 4

נהר הבלייד קניון הוא בדרום אפריקה, וזההיא נחשבת לאחת הגדולות בעולם, וברשימה של הקניונים הגדולים בעולם, היא מדורגת במקום השלישי. זה קניון, 26 ק"מ אורך, נגיש בקלות מרתק תיירים עם גבעות שופע שלה, רווי ירוקים סובטרופיים, ואת עולם החיות כאן הוא פשוט מדהים ומגוון.

4. קניון קולקה

קניון קולקה 1

קניון קולקה 2

קניון קולקה 3

קניון קולקה 4

עמק קולקה, יחד עם הקניון, היהבמשך זמן רב את האזור unexplored ביותר בפרו. עמק זה היה מכוסה באגדות, הוא נקרא עמק אבוד של האינקה, עמק האש או ניסים, אבל עד כה, מקומות אלה ידועים בכל רחבי העולם. קולקה קניון, למרות שאין לו מדרונות אנכיים כמו האחרים, אבל עומקו הוא יותר מ 4 ק"מ, אשר אפשרה להיכנס זה קניון לתוך דירוג של העמוקים ביותר. גם כאן יהיה מפגש בלתי נשכח עם הציפור המלכותית של האנדים קונדור, אשר מרחף בגאווה על הערוץ. וכן על שבילי הליכה פופולרי אתה יכול לפגוש המקומיים מוכרים מזכרות ובגדים לאומיים.

5. קניון הנחושת

קניון נחושת 1

2 קניון נחושת

קניון נחושת 3

קניון נחושת 4

לא ניתן להזכיר את המקסיקני הענקקניון הנחושת, המורכב משש קניונים נפרדים. קניונים אלה הופיעו בשל העובדה כי שישה נהרות זרמו במקומות אלה. יש הרבה מקומות מעניינים ויפים לטיולים ולאוהבי טיולי אופניים או רכיבה על סוסים. ב הקניון המקומיים מציעים תיירים לקנות מזכרות ומזון.

6. קניון דל סומיךו

קניון דל סומידרו 1

קניון דל סומידרו 2

קניון דל סומידרו 3

קניון דל סומיךו 4

עוד קניון מעולה של מקסיקוסומידרו. קניון זה נחשב לאחד היפים ביותר בעולם הפופולרי ביותר בקרב תיירים. Sumidero הוא אפילו מתואר על מעיל של נשק של מדינת Chiapas והוא נחשב האטרקציה העיקרית שלה. בתחתית הערוץ, נהר גריצ'לבה, שמקורו בגואטמלה, זורם דרך שתי מדינות של מקסיקו, זורמות לתוך מפרץ מקסיקו.

7. גלן קניון

גלן קניון

גלן קניון 2

גלן קניון

קניון גלן 4

גלן קניון הוא פארק לאומי בארה"ב,הממוקם בין הגבולות של שתי המדינות של יוטה ואריזונה, אשר מותח את הקניון האופנתי גלן. בעבר, זה היה קניון רגיל, לא מאוד יוצא דופן, אבל באמצע המאה העשרים, שם הם החלו לבנות סכר שנוצר באזור זה אגם פאוול מוזר. האגם התחיל למשוך תיירים סקרנים, ועם הזמן יותר ויותר אנשים החלו לבוא להעריץ את זה, בזכות זה גלן קניון הפך מפורסם.

8. קניון זאב ערבות קניון

Coyote Butts Canyon 1

זאב ערבות קניון 2

זאב ערבות קניון

זאב ערבות קניון

זאב ערבות קניון נמצא גם בין מדינותיוטה ואריזונה בארה"ב, הוא התפרסם בזכות צורות הקיר הגלי שלו. מדענים מאמינים כי באתר של הקניון הזה קצת פחות מ -200 מיליון שנה היו דיונות חול, אשר בסופו של דבר הפך מאובן. וכל מיליוני השנים האלה הרוח, הנהרות והשפעות טבעיות אחרות יצרו את הערוץ, ועכשיו אנחנו יכולים להעריץ את היופי הזה ממקור ראשון.

9. ברייס קניון

קניון ברייס 1

קניון ברייס 2

קניון ברייס 3

קניון ברייס 4

קניון ברייס בדרום מערב יוטה מאמיןאמפיתאטרון ענק, נס של טבע ואת ציון דרך של הפארק הלאומי של ארה"ב. מגדולתו ויופיו הטבעי, הוא פשוט לוכד את הרוח. קניון זה הופיע בשל שחיקת סלעי משקעים של נהרות ואגמים, כמו גם את ההשפעות של רוח, מים וקרח.

10. קניון קאלי-גנדאקי

קאלי גנדאקי קניון 1

קניון של קאלי גנדאקי 2

קניון קאלי-גנדאקי 3

קניון של קאלי גנדקי

בנפאל, יש אחד הקניונים הגדולים ביותרכדור הארץ, אשר יש אותו שם Kali-Gandaki עם הנהר זורם לאורך תחתיתו. עומק הקניון מן הפסגה הגבוהה ביותר היה 6.8 ק"מ, ולכן הוא נחשב העמוק ביותר בעולם. הנוף שלו הוא מאוד פופולרי עם צלמים ברחבי העולם.

11. קניון הייל טורזי

קניון הייל טורזי

קניון הייל טורזי

קניון הייל טורזי

קניון Heile Turji ממוקם ברומניה, מדרונות תלולים תלולים שלה למשוך קיצונים מכל רחבי העולם. בקניון זה יש תחתית צרה מאוד, מה שהופך אותו בניגוד לאחרים.

12. קניון וואימיה

קניון

קניון

קניון

קניון

קניון Waimea ממוקם הוואי נחשבהגדול ביותר באוקיינוס ​​השקט. כאן, הטבע הוא נגע על ידי האדם, אשר הוקמה במשך מיליוני שנים, כך הערוץ הזה הוא כל כך פופולרי בקרב תיירים. כאן הטבע מוגן על ידי חוק ויערנים, ולכן הכל נשמר בצורתו המקורית. הוא האמין כי הקניון הזה התעורר במהלך התנועה של קרום כדור הארץ, ולאחר מכן ההקלה שלה נוף "לחתוך ושינה" את הנהר Vaymea.

13. קניון פאלו דורו

קניון פאלו דורו 1

קניון פאלו דורו 2

קניון פאלו דורו 3

קניון פאלו דורו 4

פאלו דורו של קניון טקסס, למרות שזה לא יכולהמתגאה בעומק שלה, לכל היותר 256 מטר, אך היא כלולה בחלק העליון של האורך והרוחב (מ -9.6 ל -32 ק"מ רוחב ו 193 ק"מ אורך). הקניון הזה מאוד פוטוגני בשל העובדה כי קירותיו מורכבים סלעים רב צבעוניים, ונופים הם פשוט מתחרות.

14. קניון Yarlung Tsangpo

קניון יארלונג צנגפו 1

קניון Yarlung Tsangpo2

קניון יארלונג צנגפו 3

קניון יארלונג צנגפו 4

בטיבט יש קניון ייחודי Yarlung Tsangpo,ממוקם גבוה בהרי ההימלאיה, ו מצפון הודו, זה כאילו בכל כוחו להתנגד את זרימת נהר Brahmaputra, שעבורו הוא התאהב kayakers, קיצונים, אך עדיין לא הצליח אחד רפסודה על זה מההתחלה עד הסוף .. כדי להגיע הקניון לא ממש פשוט, כך שאין עדיין את האופי נשמר בצורתו המקורית. קניון Yarlung Tsangpo נחשב (אורך 240 ק"מ) ולמעשה רוב עמוקה (עומק יותר מ 6 ק"מ) הארוך ביותר בעולם כולו.

15. קניון דה שלי

קניון דה שלי

קניון דה שלי

קניון דה שלי 3

קניון דה שלי

קניון דה שלי הפך בתחילת המאה העשריםהאנדרטה הלאומית של ארצות הברית, עד היום נשמרו חורבות ההתנחלויות של האינדיאנים אנסאזי ונבאחו. ארכיאולוגים למצוא כאן חפצים של ארבע תקופות של התרבות ההודית, העתיק ביותר שהיה קיים בשנת 300 לפנה"ס. ראוי לציין כי גישה לקניון זה מוגבל, תיירים צריכים להיות שם רק עם מדריך, במיוחד, מן שבט Navajo, למעט קטע הקניון של המסלול "חורבות הבית הלבן", הוא פתוח לביקורים חינם.