המאמר מכיל מבחר של מדינות שבהן הוא זול יותר לחיות, אז אתה יכול גם לבחור גן עדן לעצמך, שבו אתה יכול לזוז בכל עת.

יש מדינות שבהן האזרחים שלנוההכנסה הממוצעת תרגיש עשיר, מקבל ים חם, פירות אקזוטיים בצד שלך. באירופה ובארצות הברית, אנשים רבים לאחר המעבר לחופשה ראויה החלה לעבור לגור במדינות בעלות נמוכה של החיים, כי פנסיה של 500-1000 דולר שם אתה יכול לחיות, לא מכחיש את עצמך שום דבר.

1. תאילנד

תאילנד

החוף של תאילנד

תאילנד השוק

שמש אסיה הוא אחד המקומות האהובים ביותר עבוראת המעבר של הרוסים, תאילנד היא לא נבחרה במקרה, שכן כאן השכר הממוצע של הרוסי היא מדינה הגון, למרות העובדה כי שיעור של בהט תאילנדי אחד שווה בערך לשני רובלים.

אתה יכול לחיות ממש על החוף התכלתמוקף בעצי דקל ושמש חמה. כמובן, זה לא על החיים במקומות התיירות, אלא על האפשרות של לחיות בתור אזרח תאילנדי רגיל. כדי לשכור לינה נוחה עם אחד או שני חדרים עם כל הנוחיות כמעט במרכז בנגקוק, אולי, אפילו עם בריכת שחייה, זה אפשרי עבור 22,000 רובל. מחירים כאלה עבור דיור דומה במוסקבה או סנט פטרסבורג לא ניתן למצוא.

ארוחת ערב מלאה בבית קפה תאילנדי - הראשון, השניעם בשר ושתייה - יעלה לך 200 רובל, אבל אם אתה מבשל את עצמך בבית, עלות המזון יהיה אפילו נמוך יותר. מחירים כאלה ניתן למצוא במרכז של עיירות הנופש, ואם אתה עובר לעיר פחות פופולרי, את העלויות ניתן להפחית בחצי. אבל מה יקר כאן הוא בנזין: בערך 100 רובל לליטר.

2. הודו

הודו

נוף של הודו מהחלון

שוק הודו

הודו היא מדינה של ניגודים, תערובת של עתיקהכתות ומכס עם טכנולוגיה מודרנית. כאן, חיים בפנטהאוז, מהחלון אפשר לראות את שכונות העוני המקומיות, וברחובות המרכזיים ייראו יוגים במצב של טראנס וקוף. אבל עלות החיים עבורנו כאן היא נמוכה יותר, ולכן, לאחר הרוויח ברוסיה, אתה יכול לחיות בפאר בהודו, שכן כאן הערך של רופי 1 הוא קצת יותר רובל.

אפילו בעונה גבוהה על גואה ניתן להסירדירה מעולה עם שירותים עבור 20-25,000 רובל לחודש. והנה המטבח המקומי, כמובן, עבור חובב, אבל אם אתה אוהב את זה, אז ארוחת צהריים לבבית בצריף המקומי יעלה מ 70 עד 200 רובל.

3. אינדונזיה

אינדונזיה

תושבי אינדונזיה

אינדונזיה כפרי

אינדונזיה באופן כללי מציעה נמוך מאודמחירי לינה, כאן אתה יכול להשקיע 150 $ לחודש, אם כי ללא שיק, אבל אתה בעצמך יכול להחליט כמה אתה רוצה להוציא עוד. ארוחת ערב מלאה כאן יעלה רק 1 דולר. אבל בארץ הזאת יש שיעור אבטלה גבוה מאוד ומשכורות נמוכות, ולכן יהיה נחמד לחיות כאן אם תקבלו הכנסה במולדת.

4. באלי

אזור באלי

בית באלי

ארוחות באלי

באלי הוא גן עדן בבעלותאינדונזיה, אבל כאן בגלל הנופש untwisted החיים יהיה יקר יותר מאשר על היבשת. עם זאת, אם אתה מנסה לעקוף את אתרי הנופש הפופולריים ולאכול Varungas עבור אנשים מקומיים, אז אתה יכול לחיות כאן, כמו ברוסיה, אבל לא בבתי המשפט אפור ומשעמם, אלא בגן עדן ליד האוקיינוס. כאן, שיעור הרופי המקומי הוא כדלקמן: Rs 100 הוא כ 0.58 רובל.

בבאלי ליד הים ניתן לשכור חדר הגוןחודש בערך 100 דולר, דירת שלושה חדרים, אם אתה נראה טוב, אז עבור 400 ירוק. ארוחת צהריים לשני כאן יעלה בממוצע 230 רובל, מנות צמחוניות - אפילו פחות. אבל אם להתיישב במקומות פחות פופולרי בבאלי, ואז להשכיר ולחיות יהיה זול יותר.

5. הפיליפינים

העיר הפיליפינית

החוף הפיליפיני

השוק הפיליפיני

בפיליפינים, גם לחיות זול, למעטשל עיר הבירה, שכן הוא פופולרי מאוד עם תיירים, אז אם אתה רוצה לחיות שם, שם הוא זול יותר, עדיף לבחור בערים אחרות, למעט מנילה. שיעור הפזו המקומי ביחס לרובל היה בממוצע 1 ל 1.70, בהתאמה.

יותר מכל עבור זול ונוחמגורים של זרים לבחור את המחוז של סבו, אשר די מפותח, אבל המחירים כאן נמוכים. השכרה בית שלם עם השירותים ניתן למצוא עבור $ 300 לחודש, וחדר נוח עבור שני במלון - עבור 1200 רובל ליום. מזון מזין יכול להיות בתוך 100-150 פסוס, ואם אתה רוצה פירות אקזוטיים, ולאחר מכן בצע אותם לשוק, שם הם יעלה לך כמעט אגורה.

6. קמבודיה

קמבודיה

קמבודיה נבנתה

שוק קמבודיה

סאני קמבודיה תפגוש אותך עם אסיה שלהצבע, מקדשים עתיקים חריגים וכתות מוזרות. מדינה זו נחשבת הפופולרית ביותר בקרב מטיילים בתקציב, שרוצים למצוא מקום שבו אתה יכול לחיות בלי לבזבז הרבה כסף. דירת שני חדרים להשכרה עם מתקנים כאן יכול להיות מ 300 $, ואת בית בן שתי קומות עם שני חדרי אמבטיה, שלושה חדרי שינה וגינה קטנה - עבור 550 דולר.

מנה לבבית בבית קפה יעלה 3 $, ואם אתה רוצה לבקר במסעדה אירופית, אז תצטרך לשלם $ 5.

עם זאת, כאן הכל לא כל כך מתוק. על חופי הבר שאינם נקיים מאוד, חבילות של כלבים תועים ושוכני היער מסתובבים בשלווה.

7. וייטנאם

חוף וייטנאם

וייטנאם בנוי

שוק וייטנאם

החוף בדרום מזרח וייטנאם מתחילכדי להשיג פופולריות בקרב הנוסעים, כמו כאן יער טרופי אופנתי משתרע על 11 דונם, שונית האלמוגים היפה ביותר מחוץ לחוף נחשב המקום הטוב ביותר עבור טיולים מתחת למים וציד בכל אסיה.

מאחר שהמקומות האלה עדיין לא מנוצלים,גם בסופי שבוע זה לא צפוף מדי עם תיירים, כך שכירת דיור הגון יהיה 150-200 דולר לחודש. אבל ראוי לציין כי בסמיכות, אפילו על החוף איתך, תמיד יהיו תושבים מקומיים.

8. לאוס

לאוס טאון

לאוס

לאוס השוק

לאוס מפורסמת בהרי שלה, התרבות הבודהיסטיתואת סגסוגות קיצוניים על סירות גומי לאורך נהרות ההר. החיים לאוס הוא לא רק יפה, אלא גם זול, שכן שכירת דיור עם שיק כאן יעלה לכל היותר 20 $ ליום, ואפשרות התקציב ניתן למצוא עבור $ 9. אם אתה לשכור בית לאוס במשך חודש, אז אתה יכול לסמוך על 150-200 דולר עבור odnushku נוח באזור השינה.

כאשר מגיע הזמן לארוחת צהריים, אז בבית הקפה אתה יכול למלא את המילוי עבור 2-4 דולר. ואם אתה רוצה לשכור אופניים לנסוע סביב לאוס, אז זה יעלה רק 10 דולר ביום.

9. נפאל

נפאל העיר

נפאל בתים

נפאל בשוק

נפאל זכתה לתפארתה של ארץ מיסטיתהמרכז האסייתי של הרוחניות. נוסעים אוהבים לבוא לכאן, המחפשים את דרכם ורוצים להתפלסף בנושא ההוויה. עבור תיירים תקציב זה גן עדן אמיתי - אתה יכול להעריץ את המראות המקומיים, טבע יפה שפע של מקדשים עבור ממש אגורה. לדוגמה, השכרת odnushki בקטמנדו יעלה לך מקסימום של 200 $, ואת המנה היקרה ביותר במסעדה יוקרה היא מקסימום של 8 $.

10. סין

סין

סין אטרקציות

סין השוק

סין היא מדינה ענקית שבה יש פראמישורים מדבריים, כפרי ציורי ומגלופולים עם גורדי שחקים ומוצרים אחרים של מודרניות רותחים עם חיים פעילים. אבל למרות זאת, סין היא מדינה זולה למדי לחייו של אינטואיסט, ורמת ההכנסה כאן אינה דומה לזו של קבצן בקמבודיה, אבל היא הרבה יותר ראויה. הנסיעה במונית ברחבי העיר עולה בממוצע דולר אחד, ארוחת צהריים - 2 $, ואתה יכול לשכור דירה אופנתי עם כמה חדרים וכל השירותים במיקום מצוין, תוך לקיחה בחשבון שירותים ציבוריים, אבטחה והטבות אחרות עבור 20 אלף רובל.

11. בולגריה

בולגריה חוף

בולגריה עיר

בולגריה שוק

למי שלא אוהב את הטעם של מדינות אסיהואני רוצה לחיות בזול באיזשהו מקום באירופה, מוטב לנסוע לבולגריה. כמובן, מחירים נמוכים מאוד עבור דיור, כמו בכמה מדינות באסיה, אין, אבל בבולגריה זה הרבה יותר זול לחיות מאשר בכל מקום באיחוד האירופי.

אם תנסה, ואז באזור המגורים של הבירהאו המחוז אתה יכול לשכור דירה גדולה עבור 200 $ לחודש. בנוסף, ישנם חופים נפלאים יפה, בדיוק, לא יותר גרוע מאשר בצרפת. דרך אגב, אם אתה רוצה להירגע על ידי שתיית בקבוק בירה, אז הנה זה יעלה לך רק 80 סנט.

12. רומניה

רומניה

רומניה עיר

שוק רומניה

רומניה - עוד זול להישארמדינה באיחוד האירופי. כאן, כמובן, הוא לא חם כמו בכל המדינות הקודמות ואין חופי תכלת, אבל באדריכלות יפה מאוד, טירות ישנות רבות ומראות אחרים. מפורסמים עבור היופי שלהם הם יערות והרים, שם בחורף אתה יכול ללכת סקי להתיישב במלון קרח.

למרות העובדה כי המחירים כאן גבוהים יותר בהשוואהעם מדינות אסיה עניות, עדיין חי זול יותר משלנו. ארוחת צהריים בבית הקפה יעלה לכל היותר 350 רובל, והשכרה יהיה 14-23,000 רובלים במרכז 8-17 אלף באזורים שינה.

13. ניקרגואה

חוף ניקרגואה

ניקרגואה סיטי

שוק ניקרגואה

הארץ הזאת היא רק גן עדן אמיתי עבור התקציבאנשים חיים שאוהבים להציל. בניקרגואה, הכל עולה הכול: דיור, מזון, בידור, שכר דירה. יש מספיק עבור $ 1000 עבור שני לחיות בנוחות בדירה ענקית, לא מכחיש את עצמך שום דבר, ואפילו להזמין עוזרת הבית לנקות את הבית מספר פעמים בשבוע.

14. גואטמלה

גואטמלה סיטי

גואטמלה סיטי

שוק גואטמלה

גואטמלה היא מדינה מעניינת עם עשיריםהמורשת התרבותית ואטרקציות, לינה זה יהיה זול, אבל יפה. הסרת דירה נוחה ומרווחת חדר אחד לחודש יעלה 200 דולר, ו 25-30 דולר לחודש יספיקו עם הראש על מזון. וגם כאן הוא השפע הנוכחי של פירות טרופיים, אשר עלות שיא נמוך.

15. הונדורס

חוף הונדורס

הונדורס העיר

הונדורס בשוק

הונדורס צוחק, נהגנו לקשור כל מיני דבריםאבסורדיות הקשורות בפוליטיקה, אבל היום המדינה הזאת היא מאוד מתפתחת במהירות בכיוון התיירות. כאן, לא רק זול ומהנה, אלא גם יפה מאוד, רומנטי וטעים.

מזון מזין יהיה רק ​​3 $. אבל כדאי לדעת כי העיר סן פדרו סולה עדיף לא לבקר, היא מוכרת כעיר המסוכנת ביותר בעולם שבו השווקים והרחובות כל הזמן לסייר על ידי הצבא, אז זרים אין שם.

16. מקסיקו

חוף מקסיקו

מכסיקו סיטי

מקסיקו

בעיר המתפתחת תרבותית של Guanajuato במקסיקוניתן לשכור דירה יפה ב -150 - מקסימום 200 דולר לחודש, ללכת לקולנוע - ב -3 דולר ולשתות כוס בירה - פחות מדולר. מקסיקו היא מדינה יפה מאוד בחינם, עם חופי תכלת צבעים מעניינים.

17. אלבניה

אלבניה חוף

אלבניה

אלבניה בשוק

החלק הדרומי של המדינה פורח זה מקום נהדרלחיים שקטים ומכובדים. יש בו אקלים ים תיכוני מתון ונופים יפים. לחיות בארץ הזאת, שלא כמו השכנים האירופיים שלה, הוא הרבה יותר זול.

דירה הגונה ניתן לשכור רק $ 100-120, אתה יכול לשתות בקבוק בירה עבור 90 סנט, וארוחות טעימות ומספקות - עבור $ 6.

18. פרו

פרו עיר

חוף פרו

פרו שוק

בנוסף, כי הוא זול לחיות ולירותלינה נוחה יכול להיות מ 150 דולר לחודש, בפרו, אתה יכול גם למצוא את עצמך עיסוק לטעמך, להסתכל על מקומות יפים מדהימים לבקר את המקום המפורסם והמיסטי של מאצ'ו פיצ'ו.

כל המזון הדרוש (דגנים, ירקות, פירות, בשר, דגים וכו ') כאן הוא אגורה בלבד, אפילו קילו של סלמון טרי יעלה לא יותר מ 20 $.

אבל מה באמת יקר כאן, הוא - האינטרנט עם מהירות איומה (ולא בכל מקום שם). בהתאם לאזור, המחירים יכולים לנוע בין $ 20 ל $ 200 לחודש.

19. בליז

חוף בליז

בליז העיר

שוק בליז

מדינה קטנה זו במרכז אמריקה לאכל כך פופולרי עם תיירים, כמו עם משקיעים שונים בגלל אזורי offshore. אבל כאן זה יפה מאוד, ומטיילים שביקרו בחופי התכלת המקומית של הים הקריבי, נוסעים לחגוג את היופי של המקומות המקומיים חיים זולים.

כאן מספיק 500-600 דולר לחודש עבור כל המשפחה, סכום זה כולל השכרת בית גדול, אוכל טוב ופירות טריים.

20. אקוודור

העיר אקוודור

אקוודור מקומית

שוק אקוודור

אקוודור היא המדינה הפופולרית ביותר לחיות בהבקרב גמלאים. יש אקלים מתון, טבע יפה, פארקים רבים ואנשים מקומיים מעניינים. אקוודור נחשבת למרכז העולם, ולכן אפוף באווירה נהדרת.

בשביל דירה הגונה כאן אתה צריך לפרוש150-200 דולר, ארוחה מזינה בכל פעם יהפוך להיות $ 2.5-3. באופן כללי, 1000 דולר כאן הוא מספיק עבור חיים שקטים ומעניינים בשגשוג מלא.