אם אתה - מאהב של נסיעות למקומות עם מאות שנים של היסטוריה, שממנו נובע ארכאי, להסתכל, מה טירות עדיין מיושב על ידי אנשים ואפילו רוחות רפאים.

גורדי שחקים מודרניים ותערוכת מעצביםמרכזי בהדרגה להחליף אדריכלות מסורתית מערים. על רקע הפופולריות שלהם, הרצון לחיות בטירה מבודדת נראה בזבזני. עם זאת, בכל פינה באירופה ניתן למצוא בתים ישנים, נשמרים בזכות המאמצים של בעלי לאהוב. ולתת להם לא כל כך נוח, מאובזר עם penthouses הטכנולוגיה העדכנית ביותר - הטירות יש הקסם שלהם.

1. שאטו פלסיס-בור, צרפת

שאטו פלסיס-בורט צרפת

המראה שלה הוא כל כך חמור כי הטירה היא מהירה יותרדומה למבצר הגנתי. עיצוב הפנים שלה יהיה להדהים אפילו אדם מתוחכם ביותר רגילים קישוטים מפוארים. זה לא היה נתון לשינויים כלשהם: שאטו אמיתי באמת עושה את הביטחון המוחלט של העיצוב העיקרי. פלסיס-בורט נבנה בשנת 1472 על ידי ז'אן בר, שתפס את משרת שר האוצר תחת המלך לואי ה -11. שוחד של בורט היה כל כך מפחד ההתקוממות של תושבי אדמותיו שהוא הורה להגן על הארמון עם החפיר הרחב ביותר בצרפת. גשר ההרמה, המאפשר להשאירה, משמש עד כה למטרה המיועדת.

אדונים מודרניים אינם מסתירים את חפציהםאנדרטת ההיסטוריה איננה תיירים סקרנים, ולא ממאים של סרטים. בשנת 2003, פנלופה קרוז בילה כמה שבועות בלתי נשכחים בטירה, בכיכובו של הסרט "Fanfan-tulip" יחד עם וינסנט פרס. כיום, כל אחד יכול לנהוג על ידי שכירת אחד החדרים של Plessis-Bourret כחדר במלון. עבור אלה המעדיפים מערכת של חמישה כוכבים, יש סיורים מודרכים ללא תשלום, בודדים עם משך של מספר שעות.

2. מלון המלכה במחוז ברקשייר, אנגליה

המלכה של מגורים במחוז של ברקשייר אנגליה

טירת וינדזור - הגדולה והמפורסמת ביותרבין האחים החיים עדיין נחשבים. הפאר שלה בקנה מידה להפחיד ולהדהים בו זמנית: על שטח של 45 אלף מטרים רבועים יש קומפלקס של בניינים עם 1000 מגורים. במשך 900 שנים שייכת וינדזור לשושלת השלטת ולכל חבריה יש את הזכות לחדש את האחוזה לטעמם. כל מלך חדש הרחיב והרחיב את שטח האחוזה עד שהיער הפרד הסמוך הפך לפארק ברקשייר. בסוף המאה שעברה, שופץ בית המדרש של המלכה בדחיפות בשל ירי נרחב.

המלכה האנגלית משתמשת היום ווינדזורכאמצעי להביס את ראשיהן של מדינות אחרות ואורחים דגולים אחרים. היא מזמינה אותם להתגורר בחדרים המעוטרים ברמברנדט וברובנס המקוריים, פמוטים עתיקים ותבנית מוזהבת על התקרה. מי אחרי זה יכול לדחות בקשה פוליטית לאדם המלכותי?

3. טירת ברקלי, אנגליה

טירת ברקלי אנגליה

הארמון השני המאוכלס ביותר באנגליה לאחר מכןוינדזור. בסוף המאה ה -12, הוא נקנה בשם ברקלי, אשר תחת הכותרת של אדונים. ב -1327, בני משפחה משפיעה, הפכו ברשלנות לאפוטרופסות של בית הסוהר בביתם. מתנגדיו של המלך אדוארד השני הפילו אותו והכניסו אותו לברקלי ודרשו מבעליו את החובה למנוע כל ניסיון לברוח. באותה שנה, משאר הטירות שבמחוז, החלה העיזבון להבחין בין גדר גבוהה במקום לתעלה עם מים שהיו רגילים לעין באותם ימים. במשך חצי שנה ניסה האסיר לעזוב את ברקלי פעמיים, ולאחר מכן הוצא להורג על ידי שליט חדש.

היורשים של הטירה חיים רק 20% שלהריבוע: השאר משמש כמלון ומוזיאון. אבל המאמר העיקרי של ההכנסה שלהם הוא הקולנוע. הפנים של ברקלי ניתן לראות בסדרה "וולף הול", "טירה במדינה" ואת הסרט "עוד סוג של בולין".

4. הטירה של אדינבורו, סקוטלנד

מבצר אדינבורו סקוטלנד

בנוי על הר געש גוסס, הארמוןהוא עולה 120 מטר מעל פני הים. מדענים גילו כי הקירות הראשונים הופיעו כאן בתקופת הברזל: הם נבנו על ידי חיילים שתכננו פשיטה על שבטי האנגלים. טירת אדינבורו במשך מאות שנים עברה מאנגליה לסקוטלנד ולהיפך. לפני עשר שנים נטש אותה לבסוף משרד ההגנה הבריטי. על תושבי האטרקציה התיירותית הגדולה ביותר של סקוטלנד החלטה זו לא השפיעה. מאז ראשית המאה ה -20, הטירה יש שושלת של מטפלים, אשר האחריות היחידה היא ירה מדי שעה מתותח במהלך יום קל.

5. ארמון וורוויק, אנגליה

טירת וורוויק אנגליה

הרוב המכריע של תושבי הבית הםהכוכבים של הטלוויזיה. האחוזה, שנבנתה בשנת 1068 על ידי ויליאם הכובש, משתתפת באופן קבוע בתערוכה עם מדיומים, "ציידי צללים" וקוסמים. זה אפילו נפל לתוך הספר "בתים עם רוחות של בריטניה ואירלנד." כל אחד יכול למצוא על videohosting את הירי של מצלמות מעקב פנימי עם עדות לקיומם.

תנודות טמפרטורות קיצוניות, אוראנומליות ורשרוש מסתורי מתאים ל"גברת האפור "ולעוזריה. הפנסיונאית, שהיא יורשת הרוזן של וורוויק, מכירה אותה גם היא. הדמות שלה במשך 100 שנה מועדת על תושבי הארמון במסדרונות הארוכים שלה ומפחידה משם במבט למראה הילדים. היא לא יודעת איך לעבור את הקירות, אז בוורוויק הם רגילים לפתוח דלתות פתאום. אלה שראו אותה בקרבת מקום, אומרים שזו רוח של אישה זקנה, לבושה בשמלה אפורה. "גריי ליידי" עוזרת למשורר בתואר הרוזן פולק גרווויל, חונק במגדל המים ב -1628. הצרחות שלו, מצמרר את הנשמה, שמעו מן המגדל מספר פעמים בשבוע. בנוסף לזוג זה, יש יותר מ 10 רוחות בלתי מזוהות ב Warwick.

6. רוק קאשל, אירלנד

רוק קאשל אירלנד

בטירה על צוק קאשל, מתגורר בית הקברות,ספונטני הגיח קירותיה. קבוצה של מבנים מימי הביניים, שנבנה בשנות ה 12-15 מאות שנים, צמוד לבית התפילה של קורמק - כנסייה רומנסקית ​​קטן, אשר מאחסן את הסרקופג של בעל הטירה הראשונה, שעל שמו הוא נקרא. במהלך מתקפת פתע של המקומיים האויב ביקשו מקלט בכנסייה, אבל נהרגו באכזריות. קבור אותם שם, ובקרוב הקבורות החדשות החלו להופיע ברחבי הקברים של קורבנות תאונות. על פי האגדה, יש גם ביתם של עשרות רוחות.

7. מנור של קרונבורג, דנמרק

קרונבורג ארץ דנמרק

הטירה נבנתה בשנת 1420 בפאתי העירקופנהגן נכללת באופן רשמי ברשימת המורשת העולמית של אונסק"ו. כדי למנוע את לכידת השבדים, היא תוכננה בצורה של מערכת מורכבת של מבוך ומעברים תת-קרקעיים. בקרונבורג חיים אישים יצירתיים - במאי, שחקנים, תסריטאים. בכל אביב הם יוצרים קריאה חדשה של הפקה תיאטרונית של המלט על ידי ויליאם שייקספיר ומציגים אותה בפני הקהל.

8. ארמון בראן, רומניה

ארמון בראן

ב טרנסילבניה הציורית יש אחוזההרוצח הדמים ביותר ברומניה בכל הזמנים - הרוזן דרקולה. סובין הוא אטרקציה תיירותית מפורסמת בארץ, כמו גם מלון עם חדרים בצורת בקתות עץ עץ, מעוטר אריחים. הערפד האגדי אהב להישאר בו במהלך חייו, אבל הוא לא השאיר אחריו שום תזכורות בבראן. פנים הטירה נשמר מאז ימי המלכה מרי: היא התגוררה בו לאחר הרוזן ועיצבה אותו במספר רב של ספרים, חרסינה וסמלים. זו האחרונה, על פי השמועות, היו נחוצים לה כדי למנוע ביקורי ערפד לילה.

9. האחוזה בפלזגראנשטיין, גרמניה

מנור פלשגרפנשטיין גרמניה

אפילו גרמנים ילידים אינם מסוגלים לבטאהשם נכון בפעם הראשונה. הוא ממוקם באמצע נהר הריין: האי של פלזגראנשטיין היה נטוש לחלוטין ולא מאוכלס. המצודה נבנתה עליו כבית המכס המלכותי, בודקת את האוניות החולפות. מאוחר יותר זה הפך את מעונו של האצולה המקומית. במאה העשרים היה צורך להשתמש בפלצגראנשטיין כמגדלור. עכשיו מתגורר מטפל וללכת לבקר אותו, אתה צריך לחצות את הריין בדרך הישנה על סירה.

10. חיזוק קסטל דל מונטה, איטליה

חיזוק קסטל דל מונטה איטליה

המחבר של המבנה הזה לא הצליחלגלות. במאה ה XV הוא נוצר כמו לוח שנה אסטרונומי, בכל חדר שבו אתה יכול לברר את הזמן על ידי שעון השמש או התאריך על ידי לוח השנה. בקסטל דל מונטה 8 קומות, על כל אחד מהם 8 חדרים מעוצבים. אסטרונומים מודרניים הצליחו להוכיח כי המיקום של המבצר הוא אידיאלי עבור תצפית על השמים המכוכבים. הוא היה מצויד במצפה, שבו מדענים חיים כל השנה.