כאב לאחר יחסי מין

על פי מחקר בינלאומי, כ -30%נשים חוו כאב אחרי סקס. כאשר בעיה זו מתרחשת, כמה נשים מיד ללכת לרופא, אחרים - מעדיפים לא לחלוק את הצרות עם אף אחד. בכל מקרה, גם אלה וגם אחרים מתעניינים בשאלה, מדוע הבטן כואבת אחרי יחסי מין?

סיבות נפוצות

מומחים בתחום הגינקולוגיה אומרים זאתישנן סיבות רבות מדוע נשים יש כאב בטן נמוך לאחר סקס. כל אחד מהם ניתן לבטל, אשר יהפוך את המין לחלוטין כאבים.

1. תהליך דלקתי. דלקות מסוגים שונים הן הכי הרבהסיבה שכיחה לכאב לאחר קיום יחסי מין. כל זיהום עלול לגרום לגירוד, צריבה או כאב חד של הנרתיק, הבטן או הצד לאחר יחסי מין. במקרה זה, הרופאים ממליצים להשתמש בקונדום מבלי להיכשל ובדחיפות ללכת לגינקולוג. לא נרפא בזמן מחלות מין יכול להוביל לתוצאות מצער עבור נשים וגברים כאחד. כדי לזהות את הגורם הסיבתי של המחלה, יש צורך לעבור בדיקות לזיהום ולעבור טיפול עם גינקולוג לשני בני זוג מינית. אחרת, קיים סיכון להיות נגועים שוב.

לעתים קרובות מתרחש תופעהאישה סובלת מכאב בבטן אחרי סקס, והאיש לא מרגיש שום בעיה. זה לא אומר שהוא בריא. גברים הם לעתים קרובות נשאים של זיהומים, אשר מתפתחים הרבה יותר מהר בגוף של אישה, והאדם עצמו לא יכול לגרום כל הסימפטומים במשך זמן רב. אם לגברים יש כאב לאחר יחסי מין - זה עשוי להצביע על מחלה מדבקת מוזנחת.

ישנם מקרים בהם התהליך הדלקתינגרמת לא על ידי מחלה מידבקת. מוט המעי או הפטרייה בעת הכניסה לאברי המין של אישה עלול לגרום לכאב חמור לאחר קיום יחסי מין. במקרה זה, מחלות המועברות במגע מיני, מחלות המועברות במגע מיני אינן רלוונטיות כאן. חיידקים יכולים לעבור את העור או רוק. כדי לגרום דלקת, הם מתחילים עם חסינות מוחלשת אצל נשים - במהלך המחזור החודשי, מחלה, הריון.

2. קוצים. קוצים קיימים ברוב הנשיםגיל ההתבגרות, וככלל, אינם מראים את עצמם. תחושות לא נעימות יכולות להתעורר במהלך בדיקת הגניקולוג או לאחר יחסי מין. במקרה זה, הכאב לאחר הסקס מופיע בבטן. אתה יכול להסיר אי נוחות עם יציבה שנבחרה כראוי. אם הכאב הופך חזק ומתמשך, אז אתה צריך לראות רופא.

3. דלקת שלפוחית ​​השתן. נשים רבות סובלות מדלקת שלפוחית ​​השתןגיל, מינקות וכלה בגיל מבוגר. דלקת שלפוחית ​​השתן היא מחלה אורולוגית המתרחשת עקב דלקת של רירית שלפוחית ​​השתן. תהליך דלקתי, בתורו, גורם מגוון רחב של זיהומים. כדי להבחין בין דלקת שלפוחית ​​השתן ממחלה דלקתית אחרת לא קשה. עם דלקת שלפוחית ​​השתן, כאבים מתרחשת בעת השתנה לאחר קיום יחסי מין. ישנן דרכים שונות לטפל במחלה זו בכל שלב. לפני תחילת הטיפול, זה צריך להיות

כאב לאחר השתנה לאחר קיום יחסי מין

התייעץ עם רופא. </ P>

אם הכאב בנרתיק הופיע אחרי הסקס הראשון, אתה לא צריך להשמיע את האזעקה. זהו תהליך טבעי נורמלי ואתה לא צריך לטפל בו. בעוד כמה ימים, לא יהיה זכר של תחושות לא נעימות.

כדי לברר בדיוק למה זה כואבלאחר יחסי מין, עליך לפנות למומחה. אבל אל תשכח שכל התחושות הלא נעימות, אם הן קצרות, יכולות להיות קשורות לעמדה לא נוחה לאישה בזמן יחסי מין, וגם עם פחד או מתח.