מתי אתה יכול לקיים יחסי מין לאחר ניתוח קיסרי?

לרוע המזל, לפעמים זה קורההלידה מתבצעת על ידי ניתוח קיסרי, או בקצרה על ידי COP. ניתוח קיסרי עצמו הוא ניתוח, ובניגוד למשלוח טבעי, אם טרייה לאחר ניתוח קיסרי מחכה לקשיים מסוימים: בעיות עם שרפרף, איסור על הרמת משקולות והרמתן, ישיבה. בנוסף, נשים רבות חוששות מחידוש המין לאחר הלידה. מישהו מחכה לרגע הזה בחוסר סבלנות, וכמה מן המין הנאה מפחדים מאינטימיות, במיוחד אם ההריון הסתיים בניתוח. אז, מתי אפשר לקיים יחסי מין לאחר ניתוח קיסרי?

סקס לאחר ניתוח קיסרי: חוות דעת של גינקולוגים

בדרך כלל הרופאים ממליצים להימנעיחסים מיניים ולחדש אותם לא מוקדם יותר לאחר 6-8 שבועות לאחר ניתוח קיסרי. זה הזמן הזה הגוף שלך צריך לבוא רגיל לאחר הלידה ולידה. העובדה היא כי בשלב זה הרחם, שממנו השיליה מפריד, הוא פצע פתוח. לכן, אישה בתוך חודש לאחר הלידה מוקצה דם הקצאת - lochia. עם הזמן, הם לוקחים צורה של דם מדולל, להפוך צהוב. אמנם יש הקצאה של קיום יחסי מין לא בטוח, ואת הנוכחות של מחורבן סביר לקדם משיכה מינית.

בנוסף, ההזדמנות הקיימתזיהום ברחם לאחר הלידה, ולכן, התפרים כירורגית גם לגרום למניעת מין לאחר COP. הפתרון המקובל ביותר לגינקולוגים הוא לחכות 1.5-2 חודשים, ללכת לרופא ולקבל "רשות" ליחסי מין.

מין וניתוח קיסרי: מבט של פסיכולוגים

זה נשים שעברו ניתוח קיסרי, לעתים קרובות יותרכולם נרדפים על ידי הפחד של סקס מסיבות פסיכולוגיות. לאחר הניתוח מופיעה צלקת בבטן התחתונה, מה שהופך את המין ההוגן לחסר ביטחון. כדי להוסיף את זה לא את הבטן השמאלית, צלוליטיס אפשרי סימני מתיחה. נראה לאישה שצלקת מעוותת אותה, והיא איבדה את המשיכה שלה לבעלה.

בנוסף, אישה חוששת כי לאחר ניתוח קיסרייחסי מין יביא כאב או אי נוחות. לפעמים אמהות חדשות, בשל היחלשות הגוף לאחר הניתוח טיפול 24 שעות ביממה של התינוק, מרגיש כל כך עייף, כי אין פשוט כוח האינטימה.

פסיכולוגים ממליצים לא לאלץ את עצמך להתחיליחסים מיניים, אם אין לך תשוקה או פחד. עם זאת, חוסר תשומת לב זה יכול לפגוע בבן הזוג. יש לדבר עם אהובך ולהסביר את הסיבה לסרבן מין. הוא יהיה מרוצה והמגע והחיבה שלך, כי סקס הוא לא רק מעשה מיני.

כיצד למנוע כאב במהלך יחסי מין לאחר ניתוח קיסרי?

לאחר ניתוח קיסרי, הכאב במהלך ההתעלסות יכול לרדוף אישה עד 3-4 חודשים. ההמלצות שלנו יסייעו לצמצם את אי הנוחות במין:

  • אם תחליט על יחסי מין בפעם הראשונה אחרי הלידה, אין צורך כלל להביא את העניין לסיומו. הגבל את ההקדמה, אז אתה מהר להתרגל למין;
  • כדי למנוע תחושות כואבות במהלך החדירה, השתמשו בשמן סיכה מיוחד.

    מין ניתוח קיסרי

    זה יהיה גם שימושי אם לאישה יש חומר סיכה טבעי;
  • בקש מהשותף שלך להיות יותר חיבה וסבלנית;
  • לבחור מיקום שבו אתה יכול לשלוט על עומק ותדירות החדירה (לדוגמה, "רוכב");
  • מסכים עם בעלה על אינטימיות השינה של היום של התינוק, כאשר הכוחות עבור "מעשים" מינית יותר.

בחר את הזמן שבו אתה יכול לקיים יחסי מין לאחר COP, צריך את האישה עצמה. כמובן, כדאי להתמקד ברגשות שלך ואת הרצונות, אבל גם כדי להיוועץ גינקולוג שלך לא יהיה מיותר.