תסמונת הקורבן

לתסמונת הקורבן יש תמיד שורשים בילדותלעתים קרובות הוא אינו מתממש על ידי האדם עצמו. הוא ממהר להתפטר מהעובדה שהוא לא בר מזל בכל דבר: פוטר מעבודתו, נבגד בידידים, נטוש על ידי אהובים. עם זאת, חשוב להיות מסוגל להתמודד עם האמת: רק להכיר בכך שיש לך תסמונת של הקורבן, אתה יכול להתגבר על זה.

פסיכולוגיה: תסמונת הקורבן

אנשים כאלה יכולים להיות בין נשים, וביןגברים. במבט ראשון, הם די טובים, אנשים חיוביים למדי, אבל בחיים הם לא בר מזל: עמיתים לזרוק את כל העבודה עליהם, חברים פשוט לעשות מה שהם מבקשים "טובות", הרשויות לא מעריכים עבודה קשה. עם זאת, אנשים כאלה אינם בהירים, מנסים לא להתבלט מן הקהל, הם אומרים בשקט, בקלות לוותר על סכסוכים, מחווה מאופק, וגם אם הסכסוך לא קרה דרך אותם בחוץ, הם יעדיפו להתנצל.

אנשים מרגישים חוסר היכולת הזה לעמוד על עצמם, ולהתחיל בהדרגה להשתמש בו. יש תסמונת של קורבן ביחסים ועם עמיתים, ועם "חברים" ועם אדם אהוב.

הסיבות, ככלל, נמצאות בילדות: אלה הם "ילדים לא נשואים" שחסרו להם תשומת לב הורית, שתמיד היו האדם השני אחרי אח או אחות, שמורגלים בכך שהם מקבלים פחות טובות ממישהו. הם מילדות רואים את עצמם כאדם מדרגה שנייה, שבגללם הם נולדים עם הרשעה: "אני אדם מדרגה שנייה, אני לא ראוי לטוב ביותר". לא משנה מה ההרשעה, החיים תמיד לתת לך אישור, ובמקרה זה האדם מסרב מסרב להיות אנשים אדיב ואוהב מסתובב סביב אלה שמוכנים להשתמש בו.

כיצד להיפטר מתסמונת הקורבן?

כדי להביס את התסמונת של הקורבן, אתה צריך את העזרה של המטפל. אבל אם אתה חולה מאוד במצב דברים זה, לאסוף את הרצון לתוך אגרוף ולנסות לפעול בעצמך:

  1. שימו לב ההצלחות שלך, לכתוב אותם במחברת.
  2. שימו לב לתכונות החיוביות שלכם, רשמו אותם.
  3. כל יום אתה אומר לעצמך: "אני אדם מצוין, ראוי לכל הטוב ביותר, וחשוב לדעתי".

    תסמונת קורבן

  4. אל תעשה שום דבר שאתה לא רוצה - אבל לעזור, לא טובות.
  5. לסרב מחשבות שליליות על עצמך, לשים לב למה שטוב לך.

שליטה על החשיבה שלך 15-20 ימים, ואת זהיהפוך להרגל. בהדרגה, אתה תשנה את סוג ההתנהגות, ואתה לעולם לא תהיה שוב קורבן. מידע זה אינו מספיק כדי לקרוא, זה צריך להיות מתורגל מדי יום. אם אתה לא יכול להתמודד עם עצמך. כתובת לפסיכותרפיסטית.