תת-תרבות היפית

לכל הילדים יש תקופהמכרים חדשים, צרכים חדשים ודרכים חדשות למימוש עצמי מופיעים. ברגעים אלה, מתבגרים יכולים להצטרף לאחת המפלגות הלא פורמליות השונות. כמובן, עבור הורים רבים זה הלם גדול. אבל, לא להיכנס לפאניקה! בואו ננסה להבין את הרעיונות ואת המשמעות של אחת מהחברות האלה.

אז, ההיפים

התנועה ההיפית הופיעה בארצות הברית בתחילת שנות השישיםהמאה העשרים. המילה עצמה יש צורה של תואר (אשר, אשר אחד) והוא מתורגם כמו "ידיעה". הם נקראים גם "ילדי פרחים". פרחים של היפים ניתנו לעוברי אורח, הם הוכנסו לקנה של כלי נשק, והם התפתלו לשיער הארוך שלהם.

מכל תת-תרבויות הנוער האפשריות של היפים -הכי אוהב שלום. בהיפנו, ההיפים התנגדו לשימוש בנשק גרעיני ולחימה בווייטנאם. כמו כן, ההישגים שלהם כוללים את קידום המהפכה המינית. הם נועדו לאהבה חופשית, אבל לא לדיבורים, כפי שאפשר לחשוב, אלא לרגשות. אחד ההיפים הראשונים היה הסיסמא "עשה אהבה, לא מלחמה" - "עשה אהבה, לא מלחמה"!

איך חייתם ומה עשו ההיפים?

בימי השיא של תנועה זו,על אוטובוסים מעוטרים בהירים, שבהם מסודרים "הבתים על גלגלים" האמיתיים. התאספו על ידי חברות גדולות, היפים נסע.

אני רוצה לספר לכם על מסורת אחת,אשר הופיע בהיפים בשנת 1972, שם של מסורת זו היא "קשת קשת" - "קשת אוסף". באחת ממדינות ארצות הברית טיפסו על ההר כאלף צעירים, ואחזו בידיים, עמדו בשתיקה במשך שעה. שקט והיפיפיות של המדיטציה רצו להשיג את העולם על פני כדור הארץ. לאחר פעולה זו היפים החלו להופיע בכל רחבי העולם, מטיפים את הרעיון: "חיים ללא אלימות באחדות עם אמא אדמה."

גם בברית-המועצות היתה תנועה זו. זה רק ההבדל בין המסה הכללית הם השווה את התופעה של פסיכוזה המונית. הראשון "קשת" ברוסיה התקיים בשנת 1992. מאז, כל ההיפים המודרניים תמכו במסורת זו. נכון, היקף "קשת" שלנו הוא פחות.

כמו תנועות נוער רבות, להיפים יש משלהםסימבוליזם הוא "מוצץ" (רגל יונה במעגל). "פסיפיק" מסמל את האידיאולוגיה של הפציפיזם. אבל בזמן הזה סמל זה כל כך מפורסם כי ניתן לפגוש אותו בצורה של כל מיני תיקונים לא רק בקרב היפים, אלא גם בקרב אנשים רגילים.

היפים בימים אלה

מותנית ניתן לחלק היפים לתוך "זקנים" ו"נוער". "אנשים זקנים" הם, ככלל, אנשים בגיל 40 שאין להם משפחה, עבודה קבועה מקום מגורים. "צעירים" הם היפים מודרניים, עם המוטו שלהם מושגים מושגים. אין להם עוד ערכים אלה ולא הבנה של זרם זה. עבור צעירים רבים, את הסגנון של היפים הוא רק הזדמנות כדי לכסות את הרצון שלהם לרוגנות תשוקה לסמים. למרבה הצער, הם לא מבינים את מייסדי התנועה הזאת, מדברים על אהבה חופשית וטהורה. כן, בשנים של היווצרות של היפות תת-תרבותית זו חיבבו סמים קלים, אבל אז LSD הורשה. זה היה בשימוש גם על ידי הרופאים, מתוך אמונה כי תחת השפעת סם זה אדם יכול להבין טוב יותר

סמלים היפים

כשלעצמו ועוסקים בבעיותיהם הפסיכולוגיות.</ P>

עכשיו הרבה השתנה. לכן, ככלל, מתבגרים, הנשמרים על ידי המגמה הבלתי רשמית, נשמרים רק במאפיינים מעניינים. אם אתה מבחין כי הילד שלך הצטרף הנוכחי, אז פשוט לדבר איתו בצורה ידידותית. ספר לנו על האידיאלים והמטרות של ההיפים האמיתיים. תגיד לו כי מייסדי התנועה היו נגד תוקפנות ושליליות. אני בטוח שהוא יכול להבין אותך.

ולבסוף, כדי להרגיע אותך, אני אומר את זההיפים - זוהי מגבלת הגיל עבור ילדך. מישהו נהיה פאנק, גותי או ראפר, אבל הכל הולך עם הזמן. עבור רבים, זה נשאר רק זיכרון נעים. ורק אחד מתוך מאה בני נוער אינו עולה על התחביב הזה.