ילדים לאחר ניתוח קיסרי

לעתים קרובות אישה שילדה תינוקעזרה קיסרית, יש הרבה שאלות לגבי מה שמבדיל את ילדי קיסר, אילו תכונות יש לקחת בחשבון בטיפול של הילד לאחר ניתוח קיסרי, כיצד תתרחש התפתחותו.

תכונות של התפתחות ילדים לאחר ניתוח קיסרי

אין מספיק נתונים סטטיסטיים להגיד את זההחיים של ילדים לאחר ניתוח קיסרי שונה במהותם מתינוקות שנולדו באופן טבעי, הם גם לומדים בהצלחה, בונים את הקריירה שלהם, רוכשים משפחות נוספות ומולדים ילדים. אבל כל אותו ניתוח קיסרי הוא התערבות במהלך הטבעי של האירועים וכמה הבדלים על הפנים. מנקודת המבט של הפסיכולוגיה, ילדים אלה אינם עוברים את המטריצה ​​הפסיכולוגית של הלידה, אשר צריכה לקבוע את נחישותם, את הרצון להתגבר על מכשולים, סבלנות לכאב ויכולת לחכות. הילדים של קיסר מאופיינים במזג מהיר, חוסר התמדה ורצון חלש, יש להם מנגנוני הסתגלות גרועים, ויש חרדה מוגברת ופחד מכל דבר חדש.

במונחים של בריאות גופנית, ילדיםניתוח קיסרי גם יש מאפיינים משלהם, הוא בתעלת הלידה של האם והתינוק בהדרגה להסתגל לשינוי בלחץ, ריאותיו להיפטר השפיר, ואת המעי מאוכלס על ידי מיקרואורגניזמים מועילים, אשר משפיע באופן משמעותי את הפיתוח של חסינות. ילדים לאחר ניתוח קיסרי נמצאים בסיכון גבוה יותר לקבל דלקת בדרכי נשימה גם בשל העובדה כי תחת השפעת ההרדמה, הם עלולים לעכב את העבודה של מרכז הנשימה. לעתים קרובות יותר מרגיל אצל ילדים קיסריה מסומן מקרים של תגובות אלרגיות.

תכונות של טיפול בילדים לאחר ניתוח קיסרימדורים הם זקוקים למגע פסיכו-רגשי קרוב יותר עם אמם, הם זקוקים ליותר חיתול ושינה יחד. מבחינתם, חשוב מאוד שהם לא יועברו בכוח לעריסה נפרדת. אמא צריכה לנסות לשמור על הנקה זמן רב ככל האפשר.