זה כואב לקיים יחסי מין לאחר הלידה

ללא שם: האירוע המיוחל הגיע! האשה מילאה את גורלה והפכה לאם. בהדרגה, הגוף משוחזר וחוזר לקדמותו לאחר תקופה ארוכה של נשיאת התינוק. אבל לפעמים, אחרי הלידה, האישה החדשה חווה רגשות לא נעימים ואפילו כאב. למה זה קורה ואיך?

למה זה כואב לקיים יחסי מין לאחר הלידה?

הסיבות למין כואב לאחר הלידה יכולות להיות פסיכולוגיות ופיזיולוגיות.

  1. ניתוח קיסרי לא צריך לקיים יחסי מיןבתוך חודשיים לאחר הלידה. הפעם זה הכרחי עבור ריפוי מלא של התפרים ואת שיקום בגודל של הרחם, אחרת את תחושת הכאב מובטחת. כאב במין לאחר הלידה יכול להתרחש כאשר יש זיהומים שונים של הנרתיק או שלפוחית ​​השתן ותהליכים דלקתיים של מערכת genitourinary.
  2. לפעמים הגורם לכאב במין לאחר הלידה הוא שלפוחית ​​השתן המלאה - אישה פשוט לא מרגישה את הדחף להשתין.
  3. לאחר הלידה, השינויים ההורמונליים משתנים, ויחד עם זה באים תופעות לא נעימות כמו יובש הנרתיק. ובלי שימון, קיום יחסי מין יגרום אי נוחות, לפעמים אפילו כאב חד.
  4. זה כואב לקיים יחסי מין לאחר הלידה יכול להיות כי האישה עצמה מחכה לתחושות כאלה. הפחד הזה מתגבר עוד יותר אם המגע הראשון אחרי הלידה התברר ככואב.
  5. לעתים קרובות, אמהות צעירות חוששות כי הלידה היתה השפעה שלילית על המראה שלהם,

    לאחר כאב לידה עם סקס

    חלקם אפילו רואים את עצמם מכוערים מלכתחילה. בהקשר זה, להתחיל מתחמי נורא כי לא מאפשרים לך להירגע וליהנות.

מה אם זה כואב לקיים יחסי מין לאחר הלידה?

ראשית, אנחנו צריכים להקים מהגורם לכאב. אם זה פיזיולוגיה, אז הרופא ירשום את הטיפול. עם בעיות פסיכולוגיות להתמודד חייב לעזור הבעל, במקרים קיצוניים, פסיכולוג. ואתה גם צריך ללמוד להירגע, לא לנסות לקחת על עצמו את כל הדאגות ולמצוא זמן לנוח.