הפלה לאחר ניתוח קיסרי

נשים שעברו ניתוח קיסרי, לא מומלץ לתכנן את ההריון הבא לפני 2.5 שנים. אחרת, אם ההחלמה עדיין לא הסתיימה לאחר ניתוח קיסרי, הצלקת על הרחם לא תספיק להתפתח ולהתחזק, המאיימת לקרוע את הרחם, דבר שיוביל למוות של האם והעובר.

מתי מומלץ לבצע הפלה לאחר ניתוח קיסרי?

כל אישה אחרי הלידה שונהמחזור הווסת הוקם. אם צעירה שמניעה את ילדתה, הווסת מתחילה לא לפני 4 חודשים לאחר הלידה (תלוי בתדירות האכלה), ואם לאישה אין הנקה, תקופת הווסת הראשונה מופיעה 6-8 שבועות לאחר הניתוח. עם זאת, אל תשכח כי היעדר הווסת - זה לא ערובה כי אישה לא יכולה להיכנס להריון. הבעיה הופכת הריון לא מתוכנן לאחר ניתוח קיסרי, כי הצלקת עדיין לא נוצר ולא מתחזק ולאחר מכן לעתים קרובות ממליצים על הפסקה של הריון כזה.

כיצד ניתן לבצע הפלה לאחר ניתוח קיסרי?

נשים שעברו ניתוח ניתוח קיסרי מוצעות 3 שיטות הפלה (כמו גם נשים אחרות):

  1. הפלה רפואית לאחר ניתוח קיסרימתבצע בתקופה של עד 49 ימי הריון. בהפלה כזו ניתנת לאישה משקה של מיפיפריסטון (אנטגוניסטית פרוגסטרון), ולאחר 48 שעות במוסד רפואי היא צריכה לשתות את מירולוט (תרופה מקבוצת פרוסטגלנדינים המסייעת להפחית את הרחם). בתוך 8 שעות אישה נמצאת תחת פיקוחו של רופא, יש צורך לבדוק את נוכחות העובר בהפרשות ואת אופי השחרור. התוצאות של הפלה רפואית לאחר ניתוח קיסרי הן דימום ממושך עקב התכווצות איטית של הרחם בשל נוכחות של רקמה צלקתית לא פונקציונלית בו.
  2. הפלה כירורגית עם ניתוח קיסרי נעשית בתקופה של 6 עד 12 שבועות. קשיים בעת הפלה כזו יכולים להיות פתיחה קשה של צוואר הרחם (כמו אצל אחרים

    הפלה רפואית לאחר ניתוח קיסרי

    נשים שטרם ילדו). אחרי זה נדרש שיקום (אנטיביוטיקה, אנטי-פטרייתיות), אחרת זה עלול לפתח endometritis.
  3. הפלה מינימלית לאחר ניתוח קיסרי או ואקוםהשאיפה מתבצעת בתקופה של עד 6 שבועות ולא מוקדם יותר משישה חודשים לאחר הניתוח. שיטה זו היא יותר חסכנית ופחות טראומטית מאשר גירוד קונבנציונאלי.

כפי שניתן לראות, כל השיטות של הפסקת הריון לאחר ניתוח קיסרי יש התוויות נגד שלהם סיבוכים אפשריים, אז אתה לא צריך לשכוח שיטות של אמצעי מניעה.