תפיסה במהלך הווסת

סטריאוטיפ במוח זההמחזור להיכנס להריון במהלך אי אפשר להפריך את הגינקולוגים המודרניים. על השאלה האם אפשר להעלות על הדעת בזמן הווסת, הם נותנים תשובה חיובית, אם כי הוא מציין את האחוז הנמוך היחסי של הסתברות.

האורגניזם של כל אשה הוא אינדיווידואלי, והאפשרות להיכנס להריון במהלך הווסת תלויה במספר סיבות. אנו מבחינים בין שלוש קבוצות של נשים אשר סיכוייהן להיכנס להריון במהלך הווסת גבוה למדי:

  • בנות עם מחזור קצר מאוד של הווסת, פחות מ 22 ימים;
  • נשים עם וסת ארוכת טווח, יותר מ 8 ימים, או עם מחזור לא סדיר;
  • נשים צעירות שגילו ביוץ ספונטני - תופעה נדירה אך ראויה.

הבה נבחן בפירוט כל סיבה שבה ההסתברות להריון במהלך חודשי גדול.

מחזור הווסת קצר מאוד

על מנת להבין את סיבת הסיכוןהריון במהלך הווסת עם מחזור חודשי קצר אתה צריך לדעת איך מתרחשת התפיסה. בתקופת הביוץ, הנמצאת באמצע המחזור, חודרת הזרע לתוך הביצית וההפרייה מתרחשת. עם מחזור הווסת יציב, לפחות 28 ימים, ביום 14-17, הביוץ יתרחש, כלומר, האפשרות של הריון במהלך הווסת אינו נכלל.

אם מחזור הווסת הוא רק 18-22 ימים, אז הביוץ נופל רק בימים האחרונים של הווסת ומין ללא הגנה יוביל הריון.

מחזור ארוך ובלתי סדיר

מנגנון ההתעברות במהלך המחזור החודשיעם הפרות כאלה של מחזור הוא זהה. אם משך הווסת הוא יותר מ -7 ימים, אז ההסתברות של צירוף מקרים של הביוץ ואת הימים האחרונים של הווסת היא גבוהה מאוד. כנ"ל לגבי נשים עם מחזורי מחזור לא סדירים, שכן במקרה זה אי אפשר לחשב את התחלתה המדויקת של הביוץ, אפילו עם הבדל של 2-4 ימים בלתי אפשרי וסקס במהלך הווסת יכול להוביל להריון.

עבור כל הפרות מחזור, חשובאשר במהלך ההריון הוא הריון אפשרי, הוא המאפיינים של הביצית ואת הזרע. העובדה כי הזרע, בעוד הנרתיק, יכול לשמור על היכולת להרות בתוך 5-7 ימים, ואת הביצה יכול להבשיל מוקדם יותר במשך כמה ימים. לכן, גם עם מחזור רגיל, הטעויות הן אפשריות, ובמקרה של הפרות, ההסתברות להרות במהלך הווסת היא גבוהה מדי.

תפיסה במהלך הווסת עם הביוץ הספונטני

כאשר הביוץ הספונטני באישה במחזור אחדשתי ביצים מתבגרות באותו זמן. הגורם לתופעה נדירה זו יכול להיות התפרצות הורמונלית בגוף של אישה, לפעמים אפילו אורגזמה חזקה. לא פחות חשוב הוא הגורם התורשתי - בדרך כלל אמא של אישה כזו מסמן גם את ההבשלה של שתי ביצים בתקופה אחת. כאן זה כמעט בוודאות

את האפשרות להיכנס להריון במהלך הווסת

אפשר להיכנס להריון במהלך הווסת. </ P>

לכן, לטעון כי במהלך חודש אתה לא יכולההריון הוא בלתי רצוי, שכן הסתברות כזו עדיין קיימת. יש גם לומר כי בתקופת הווסת, הרחם הוא פתוח, אשר תורמת לחדירה של מיקרואורגניזמים שונים, ואת הסיכון של הדבקה זיהום הוא גבוה מאוד. לכן, רוב הגינקולוגים ממליצים להימנע ממין במהלך תקופה זו, במיוחד מאז ההתעברות במהלך הווסת, על פי הנתונים נחשב במאמר, הוא עדיין אפשרי. אם חיי המין נמשכים עם הווסת, האפשרות הטובה ביותר למנוע הריון לא רצוי או זיהום אפשרי הוא השימוש בקונדום.