האם אני יכולה להיכנס להריון לאחר הביוץ?

יכולת פיזיולוגית להרות אצל נשיםנשלטת על ידי הורמוני מין. כדי להבין אם ניתן להיכנס להריון לאחר הביוץ, עליך להבין מהי הביוץ מעצמו, וכתוצאה מכך הוא מגיע ומתי.

לכל אישה יש מחזור הווסתמשך זמן: יום אחד של המחזור החודשי (שהוא תחילת המחזור) עד לחודש הבא (סוף המחזור) עובר 21 ימים, ומישהו 28, 36 וכו '. מחוון הבריאות הוא סדירות מחזור המחזור והיציבות.

המחזור החודשי מסמן את התהליךההבשלה של הביצית, יציאתה דרך הצינורות לתוך חלל הרחם, ובמקרה של הפריה לא מתרחשת, השימוש שלה במהלך חידוש השכבה העליונה של האנדומטריום יחד עם החודשי. מתוך המחזור כולו יש רק 2 ימים כאשר יש אפשרות להיכנס להריון. זה עולה בקנה אחד עם הזמן שבו ביצה בוגרת נמצא חלל הרחם. בדרך כלל מגיע הרגע הזה לאמצע מעגל האשה, שחישובו שווה לשתי מחזורי מחזור (לדוגמה, במקרה של מחזור של 28 יום, יום הביוץ יהיה 14 יום).

בהתחשב בעובדה כי ביצה חי רק 12-24 שעות, במקרים נדירים 24-48, אז אתה יכול להיכנס להריון לאחר תחילת הביוץ רק למחרת - שניים.

מתי ההסתברות להיכנס להריון יותר?

ההסתברות להריון גבוהה יותר ביום הביוץ. כדי לקבוע מתי מגיע הרגע הזה, יש היום כמה שיטות. המדויק ביותר מהם הוא שיטה למדידת הטמפרטורה הבסיסית, כמו גם מבחן הביוץ. שים לב להתחלת הביוץ על ידי שינוי אופי ההפרשות הנרתיקיות.

עזור לקבוע מתי אתה יכולאתה יכול להיכנס להריון באמצעות שיטת לוח השנה, חישוב באמצע המחזור. עם זאת, שיטה זו אינה מדויקת, ועל מנת להגדיל את סיכויי ההתעברות, יש לקחת בחשבון את יומיים עד שלושה ימים הקודמים באמצע, ו 2 עד 3 ימים לאחר יום הביוץ המשוער. לכן, התקופה שבה אתה יכול להיכנס להריון הוא 5-7 ימים.

עם זאת, הזמן המתאים ביותר עבור התפיסהיהיה הראשון 12 שעות של הביוץ. הסיבה מדוע קשה להיכנס להריון מאוחר יותר נקבעת על ידי החיים הקצרים של הביצה. ב -12 השעות האחרונות, יש לה מחסור של חומרים מזינים, אשר, גם במקרה של הפריה, יכול למנוע ממנה מלהיות מחובר היטב לקיר הרחם, כך ההריון מתחיל להתפתח.

על מנת להגביר את סיכויי ההריון,מומלץ לקיים יחסי מין לא מוגנים על 7 ימים לפני תחילת הביוץ, כמו כמה זרעונים יש את היכולת לפעול במשך כמה ימים. במקרה זה, המין צריך להיות קבוע, בערך פעם אחת בכל יומיים. יחסי מין תכופים יותר יכולים להשפיע לרעה על כמות ואיכות הזרע ולהפחית משמעותית את סיכויי הריון.

מהי ההסתברות להרות לאחר הביוץ?

האם ניתן להיכנס להריון לאחר הביוץ? כדי לענות על שאלה זו, יש צורך לשקול גורמים שיכולים להשפיע על העבודה של הורמוני המין, ובכך לעורר כשל מחזור. כדי להפוך את הגורם להתבגרות מתוכננת של הביצית ואת שחרורו לתוך חלל הרחם,

כאשר ההסתברות להריון גדולה יותר

או להאט את ההתקפה שלה, יכול:
  • סארס, קר וזיהום;
  • נטילת תרופות מסוימות;
  • phytohormones;
  • מתח ו overstrain פיזית;
  • הרעלה, הרעלה וכו '.

ההשפעה של גורמים אלה יכולים להיות כךחזקה, כי הביוץ יכול להתרחש גם במהלך הווסת. לא לדעת את הדקויות האלה, נשים רבות נכנסות להיריון, הן סבורות, ביומן ה"בטוח" של המחזור, ולכן יש תפיסה מוטעית לגבי האפשרות של תפיסה מחוץ לביוץ.