הורמון מגרה בלוטת התריס

אם הלכת לקחת בדיקות עבור הורמונים, אם כן,יש סיבות טובות לכך. ואם זה לא מתכנן הריון, אז מצב הבריאות שלך משאיר הרבה כדי להיות הרצוי. התוצאה הראתה כי הורמון מגרה בלוטת התריס הוא מורם? הנה זה, הסיבה עייפות מהירה שלך, עצבנות, חוסר תשומת לב ואת התקפי בוקר של בחילה! אבל לא לפחד, אם הורמון מגרה בלוטת התריס הוא גדל, התוצאות ניתן לבטל במהירות. העיקר הוא לקבל עזרה ממומחה בזמן. עם זאת, אתה יכול לעשות משהו בעצמך.


הורמון מגרה בלוטת התריס - גורם וטיפול

אם הורמון מגרה בלוטת התריס הוא גדל, הגורמים יכוליםלהיות שונה מאוד. מאז הורמון זה מיוצר על ידי בלוטת יותרת המוח והוא אחראי על הפעילות של בלוטת התריס, כל תקלה של המערכת האנדוקרינית יכולה להוביל תנודה ברמתה. בשל הורמון מגרה בלוטת התריס, בלוטת התריס מייצר הורמונים T3 ו T4 - thyroxine ו triiodothyronine, אשר אחראים על צמיחת רקמות, התפתחות מנטלית ותגובות נפשיות של אדם.

בתורו, עודף בגוף של הורמונים אלהמוביל את העובדה כי בלוטת יותרת המוח מפסיקה לייצר הורמון מגרה בלוטת התריס, ואת חוסר - העובדה כי הוא מיוצר על ידי הגוף עם אינטנסיביות מוגברת. לכן, לאחר שקיבלו את הניתוח המעיד על הגידול ההורמון מגרה בלוטת התריס, לא להיכנס לפאניקה - זה לא ערך קבוע, זה משתנה לאורך כל היום! גם אם יש לך ארוחת ערב צפופה, למחרת בבוקר בדיקות יראה תוכן גבוה בדם של ההורמון הזה. לכן, יש צורך לבצע מחדש את ההליך בתוך כמה ימים. זה רצוי - באותו זמן של היום.

אם המצב לא השתנה - יש צורך לעבורטיפול. למרבה המזל, הרפואה המודרנית מציעה מספר אפשרויות להתפתחות האירועים. אבל בואו הראשון לכלול את הכי לא נעים - מחלות שעלולות לגרום לעלייה ברמת ההורמון הזה.

רמות גבוהות של הורמון מגרה בלוטת התריס עשוי להיות בשל הגורמים הבאים:

 • תפקוד לקוי של בלוטות האדרנל;
 • טיטרופינומה;
 • מחלה פיזית ונפשית חמורה;
 • גידולים שפירים וממאירים;
 • תסמונת של הפרשת לא הורמונלית של הורמון מגרה בלוטת התריס ועמידות בפני הורמוני בלוטת התריס;
 • תייטרויד האשימובה;
 • תזוזה.

רשימה זו יכולה להיות קצרה בהרבה, אבל זה הכרחילהיות מוכן לגרוע ביותר. ואם למחלות המפורטות אין שום קשר אליך, חשוב מה עוד יכול להיות הסיבה להגדלת רמת ההורמון הממריץ בלוטת התריס. זה יכול להיות:

 • המודיאליזה;
 • הסרת כיס המרה;
 • הריון;
 • מתח בנאלי.

מהו הורמון מגרה בלוטת התריס אצל נשים?

הריון הוא לעתים קרובות הסיבהלהגדיל את רמת ההורמון הזה, כך הניח על ידי הטבע. אבל זה קורה כי תוצאה דומה של ניתוח מציע את ההפך - אישה סובלת פוריות. כדי לתקן את המצב, קודם כל, יש צורך לנרמל את ההורמונים T3 ו- T4, אנדוקרינולוג טוב ימנה תרופה מתאימה. אם זה לא עוזר, יהיה עליך לבצע אבחון מפורט יותר ולסקור את הטיפול.

הורמון תירוטרופי

סימפטומים וטיפול במצב

כאשר הורמון מגרה בלוטת התריס הוא מורם, סימפטומיםיש שונות מאוד - מפגיעה בשינה ובעיכול, לעצבנות ולרעד באיברים. אבל לרוב אין ביטוי חיצוני. מה המשמעות של הורמון מגרה בלוטת התריס מתכוון לכל אדם? זה תלוי במצב הכללי של הגוף שלו. אם ההורמון הטריוטרופי גדל, הטיפול יכול להיות שונה מאוד, כי זה סימן של שיבושים מסוימים במערכת האנדוקרינית, קודם כל יש צורך לגלות אילו. רק לאחר מכן הרופא יקבע את התרופות המתאימות.