הורמוני יותרת המוח

בלוטת יותרת המוח היא מרכז רגולציה חשוב,המשלבת את הגורמים האנדוקריניים והעצבניים של הגוף האנושי. הורמונים של בלוטת יותרת המוח הם כל הזמן בפיתוח מוצרי חלבון, אחראי על תהליכים רבים המתרחשים בתוך האדם.

מה ההורמונים מיוצרים על ידי בלוטת יותרת המוח?

להבדיל בין האונות הקדמיות והאחוריות של בלוטת יותרת המוח, הם יכולים גם להפריש את החלק הבינוני, אבל זה כמעט נעדר. חלקים אלה נועדו לבצע את תפקידיהם.

שקול את ההורמונים הממוקם באונה הקדמית:

 1. TTG. הורמון תירוטרופי מיועד להסדרהפונקציות של בלוטת התריס ו מסדיר את הסינתזה של חומרים T3 ו T4, הקשורים לתהליכים מטבוליים, מערכת העיכול ומערכת העצבים, כמו גם עם תפקוד הלב. כמויות מוגזמות של מרכיבים אלה להוביל לתירוטוקסיקוזיס.
 2. ACTH. הורמון אדרנו-קורטיקוטרופי משפיעהפעילות של קליפת האדרנל, וגם יש השפעה קלה על הורמוני המין. בנוסף, החומר תורם לתהליך של חמצון שומן, הפעלת הסינתזה של אינסולין וכולסטרול ופיגמנטציה מוגברת. אם עודף של ACGT התגלה בניתוח הורמוני יותרת המוח, אז Itenko-Cushing של המחלה עלולה להתרחש, מלווה יתר לחץ דם, הפקדות שומן וחסינות לקוי. עם מחסור, הפרעה מטבולית מתרחשת.
 3. STG. הורמון יותרת המוח סומטוטרופין לוקח חלקסוגים שונים של חילופי, תודות לו את הפיתוח של האורגניזם. התוצאה של התוכן המוגזם שלה בילדים הופכת להיות גיגנטיות, והעודף אצל מבוגרים גורם לאקרומגליה (צמיחת רקמות ועיבוי עצמות). החיסרון הוא מעצר הצמיחה של הגוף הצעיר.
 4. פרולקטין. הורמון זה משחק תפקיד מרכזי רבייה. ההורמון מפעיל את ההשפעה הגדולה ביותר על הגוף הנשי. הודות לו, בלוטת החלב גדל ואמהות להתחיל לשחרר חלב. רמות מוגזמות של פרולקטין יכולות לגרום לבעיות עם ההתעברות ולהחריף את העוצמה.
 5. FSH ו LH. הורמון מגרה ו lyutenizing זקיק להשפיע על בלוטות המין, לייצר את המרכיבים העיקריים של מערכת הרבייה של פרוגסטרון ואסטרוגן.

הורמונים, אשר אחראית על החלק האחורי של בלוטת יותרת המוח, כוללים את הדברים הבאים:

 1. אוקסיטוצין. ההורמון משפיע על הגוף הנשי, מגרה את העבודה ומשתתף בהנקה. מנגנון ההשפעה על גברים אינו מתגלה.
 2. וזופרסין. הורמון אנטידיורטי מגביר את נפח הנוזלים בגוף, וממריץ את ספיגת המים בתעלות הכליות. בנוסף, ההורמון מצמצם את arterioles, אשר חשוב מאוד עבור אובדן דם.

תכשירים להורמוני יותרת המוח

בעת זיהוי תהליכים פתולוגיים, אשר הופעתם קשורה תקלה של בלוטת יותרת המוח ואת הייצור של מוצרי חלבון בסיסיים, תרופות מיוחדות נקבעו.

ההכנות של ההורמונים של האונה הקדמית של יותרת המוח:

 1. כדי לנרמל את העבודה של בלוטות יותרת הכליה, במיוחד עבור ייצור של glucocorticoids, להשתמש Sinaten דיפו, Corticotropin, Corticotropin- אבץ.
 2. כדי לעורר את הפיתוח של תירוקסין ולשפר את העבודה של בלוטת התריס, טירוטרופין הוא prescribed.
 3. כדי לנרמל את הצמיחה של השלד ולהפעיל את הפיתוח של כל הגוף לקחת Somatotropin, גודל, Humatrop.

  תכשירים להורמוני יותרת המוח

 4. מחסור FSH לפצות באמצעות אלפא follitropin ובטא. עם מחסור בהורמון LH זמנית ולקחת פרגונאל.
 5. תרופות לפצות על היעדר פרולקטין לא פותחו. עם זאת, כדי לחסום אותו, השתמש ברומוקריפטין.

הכנות הורמונים באונה האחורי של יותרת המוח:

 1. כדי לשפר את התכווצויות שרירי הרחם ואת היווצרות של חלב, תרופות כאלה יכולים להיות שנקבעו Synthofinon ו Oxytocin Deamaminokistocin.
 2. לטיפול בסוכרת, Lysinvazopressin מנוהל, Pitiutrin מורכב בו זמנית של אוקסיטוצין ווסופרסין, אשר תורמים להפחתת הרחם.