סקס לאחר הסרת הרחם

נשים רבות שכבר עברוכריתת רחם או מה זה, לחשוב על מה יהיו חיי המין שלהם לאחר הסרת הרחם, אם הם עצמם ואת בן הזוג שלהם יחוו את אותן תחושות.

מתי אפשרי סקס לאחר הסרת הרחם?

לאחר הניתוח, הרופאים ממליצים לפחות שישה שבועות להימנע מחיי המין, שכן יש להדק את התפרים היטב לאחר הניתוח.

תחושות במין לאחר הסרת הרחם

חיים מיניים אצל נשים עם רחם שנמחק אינן דבראינה שונה מזו של הנציגות הבריאה. כמובן, בחודשים הראשונים לאחר כריתת רחם אישה עלולה לחוות כאב במהלך יחסי מין, אבל בסופו של דבר הם מגיעים לשווא.

מאחר שהאזורים הארוגניים הנשיים ממוקמים על קירות הנרתיק ואיברי המין החיצוניים, המין לאחר הניתוח להסרת הרחם ממשיך לספק את אותה הנאה.

אם אישה מוסרת יחד עם הרחםהנרתיק, ואז במהלך יחסי מין, היא יכולה לקבל כאב. אם לאישה יש הרחם עם נספח שלה, היא עלולה להפסיק לחוות אורגזמה.

הבעיה העיקרית במצב זה יכולה להיותיותר לייצג את ההיבט הפסיכולוגי. אישה שעברה כריתת רחם יכולה להתקשות להירגע, ולכן ליהנות ממין. בהקשר זה, זה עשוי להפחית את התשוקה המינית. בעיות בליבידו יכולות להתרחש בקשר להפרעות הורמונליות, אם אישה לא לוקחת את התרופות ההורמוניות המומלצות על ידי הרופא שלה.

אבל רוב הנשים (כ 75%) לשמורכוח התשוקה המינית באותה רמה, וחלקם אפילו חווים את הגידול שלה, שהוא לרוב בשל חיסול של תסמינים גינקולוגיים לא נעימים וחוסר נוחות לאחר הניתוח.