מי המציא את האופניים

"אל תמציא מחדש את הגלגל!" - בוודאי שמעתם את זהביטוי ואפילו לבטא את זה. כאשר הם אומרים זאת, הם בדרך כלל רוצים להדגיש את כל הפשטות של המקרה, כאשר כל סטיות רק לסבך, אבל בשום אופן לא להאיץ את התהליך. אבל, באופן פרדוקסלי, אנחנו יודעים מעט מאוד על המצאת אופניים. לדוגמה, אתה יודע, באיזו שנה הם המציאו אופניים? קרוב לוודאי שלא. ומי המציא את האופניים הראשונות? אתה לא יודע? אז המאמר שלנו הוא בשבילך!

כמו שאומרים באמירה מפורסמת,זה אף פעם לא מאוחר מדי ללמוד. וזה לא חבל שלא לדעת משהו, זה חבל שלא לרצות ללמוד משהו חדש. לכן, אנחנו מדברים על מכשיר מאוד פשוט ומורכב מאוד - אופניים.

מי המציא לראשונה את האופניים?

אנחנו מיד ממהרים להפריך מיתוס משותף אחד. האופניים הומצאו לא על ידי לאונרדו דה וינצ'י. הדמות המפורסמת, שלכאורה שייכת למברשת לאונרדו, למעשה לא.

כמו כן, לא היה שום אישור האגדה כי האופניים הומצא על ידי האיכר אראמונוב, וכי הוא עדיין נשמר באחד המוזיאונים של ניז'ני טגיל.

למעשה, אופניים, במובן המודרני של המילה, הומצאו לא מיד. השלמות שלו היתה לפחות 3 שלבים.

בשנת 1817, הפרופסור הגרמני הברון קרל פוןדרס המציא משהו כמו קטנוע. הוא כלל 2 גלגלים ונקרא "מכונת הליכה". ומאוחר יותר ארצנו כינוי זה קטנוע עגלה (לכבוד הממציא Dreza). בשנת 1818, הברון קרל פון דרס פטנט המצאתו. כאשר הם למדו על הקטנוע בבריטניה, הוא כונה "dandy-chorz". בשנת 1839-1840 בעיירה קטנה בדרום סקוטלנד הנפח Kirkpatrick מקמילן perfected את מכונת ההליכה, הוספת דוושות ואוכף אליו. האופניים של מקמילן היו דומים מאוד לאופניים מודרניים. היה צורך לדחוף את הדוושות, הן סובבו את הגלגל האחורי, ואת החלק הקדמי אפשר היה להפעיל באמצעות ההגה. מסיבות שלא היו ידועות לנו, ההמצאה של קירקפטריק מקמילן נותרה לא ידועה, ועד מהרה שכחה אותו.

בשנת 1862, החליט פייר Lalman להוסיף את "dandy"מקהלה "(פייר לא ידע דבר על המצאת מקמילן). וב- 1863 הבין את הרעיון שלו. המוצר שלו נחשב על ידי רבים להיות האופניים הראשונים בעולם, ולמן, בהתאמה, היוצר של האופניים הראשונים.

שאלה "מי המציא את האופניים הראשונים?" תמיד יוצרת אחרת, לא פחות מעניינת"כאשר הומצא?" שנת המצאת האופניים יכולה להיחשב גם ב -1817, הומצאה "מכונת הליכה" בשנת 1840 ו -1862. אבל יש תאריך נוסף הקשור להמצאת האופניים - בשנת 1866, כאשר האופניים של ללמן היו פטנט.

מאז, האופניים השתפרו עם כל אחד מהםשנה. החומרים שמהם נעשו האופניים, המבנה עצמו, כמו גם הקוטר והיחסים של גדלי הגלגלים השתנו. עם זאת, אופניים מודרניים בעצם אינו שונה בהרבה מן האופניים Lalman.

היכן המציאו את האופניים?

אם נניח שהאופניים הראשונים הומצאו על ידי פיירללמן, אז מקום הולדת האופניים, הוא צרפת. עם זאת, הגרמנים האמינו כי האופניים הומצאו במולדתם. בחלק זה גם נכון, כי אם לא על המצאתו של הברון קרל פון דרס, ללמן לא היה חושב

למה להמציא מחדש את הגלגל?

לשפר אותו. </ P>

אבל גם על סקוטלנד, אנחנו לא צריכים לשכוח. אב הטיפוס של האופניים, שתוכנן על ידי קירקפטריק מקמילן, למעשה, היה שונה מעט מן המצאתו של פייר ללמן.

"למה להמציא מחדש את הגלגל?"

הביטוי הזה נעשה באוצר המילים שלנו. כאשר זה מבוטא, הם מתכוונים חסר תועלת עובד על יצירת משהו כי כבר מזמן ידוע לכולם. ביטויים מסוג זה משמשים במדינות רבות. אבל, מעניין, אזכור של אופניים אופייני רק של מדינות פוסט-סובייטיות. ולמה יש לנו אהבה כזאת לאופניים?