סקנדינבי, ללכת, מקלות

הליכה סקנדינבית, או הליכה עם מוטות סקי היא כושר נהדר שמתאים לכל העונה של השנה.

השימוש הליכה עם מוטות סקי

הליכה כזו מסייעת לפתח מסת שריריםלזרוק עודף משקל, חוסך כך joints. אנשים בגיל מתקדם ואנשים הסובלים מעודף משקל הם מאוד קשה ללכת במשך זמן רב. אם הליכה על המקלות, אתה יכול להתגבר על מרחק הרבה יותר גדול, ולכן לשרוף יותר קלוריות. בחורף, כשיש קרח, יש תמיד סיכוי ליפול. מקלות מספקים הזדמנות לתהליך זה להיות יציב יותר. הליכה סקנדינבית עושה את העומס על הגוף מאוזן ככל האפשר, שכן הוא כרוך לא רק את השרירים של הרגליים, אבל 90% של השרירים של הגוף כולו. באותו לחץ על הברכיים, המפרקים עמוד השדרה - המינימום.

סקנדינביה הליכה משחקת את התפקיד של ארוביקה. אלה הם המון זמן ואחיד של אינטנסיביות נמוכה. כתוצאה מכך, מסת השומן של הגוף פוחתת, הלב, הריאות, כלי הדם מתחזקים, לחץ הדם מנרמל, רמת הכולסטרול יורדת, והעצמות מתחזקות. הליכה סקנדינבית משמש כדי לשפר את היציבה, להתגבר על בעיות עם הכתפיים והצוואר. הוא משפר את תחושת האיזון ותיאום התנועות. כל זה הוא רק חלק קטן ממה הליכה סקנדינבית נותן.

סקנדינביה הליכה כמו שצריך

נכון הליכה עם מקלות

חשוב מאוד להבין איך להתחיל נכוןסקנדינביה הליכה. קודם כל, אתה צריך להרים את המקלות כראוי. גובהו של אדם בסנטימטרים צריך להיות מוכפל ב 0.68 מעוגל למטה במספר שהתקבל. ככל שאורך המקלות ארוך יותר, כך העומס חזק יותר על הזרועות ועל הכתפיים. אפשרות זו מתאימה לאנשים עם רגליים חלשות וכואבות. עם מחלות של מרפק או הכתף joints, כמו גם osteochondrosis צוואר הרחם, אפשר לקחת מקלות קצת יותר קצר.

הליכה סקנדינבית היא טובה ורעה

טכניקת הליכה נורדית מרמזביצוע תנועות קצובות, בדומה לתנועות הליכה רגילות. יש צורך לנוע במרץ ובאינטנסיביות, אבל באותו זמן זה טבעי. היד והרגליים נעות באופן סינכרוני. צעד עם רגל שמאל מלווה הנדנדה בו זמנית של יד שמאל, ואז אותו קורה עם הצד הימני.

מטאטא היד קובעת את רוחב המדרגה. ככל גל היד, הרחב את המדרגה עם הרגל. לירידה במשקל הוא יעיל יותר הוא צעד רחב, שכן היא מגדילה את רמת הלחץ על הגוף. גם הגוף אינו עומד דום. יחד עם תנועת הידיים והרגליים, הכתפיים, החזה, הירכיים והצוואר נעים. הקצב נבחר בנפרד. התנאי היחיד: זה צריך להיות נוח. בכל מהירות שתבחר, בכל מקרה יהיה נכון.

זה נותן סקנדינביה הליכה

ראוי לזכור כי סקנדינביה הליכה עםעם מקלות לא ייתן תוצאה ברק. לאחר כמה תרגילים ראשונים, קוצר נשימה ייעלם ואתה תרגיש פרץ של אנרגיה ואנרגיה. בחודש הראשון של הליכה נורדית רגילה, כושר העבודה ואת הסיבולת של הגוף יגדל. אם קודם היו צרות תכופות הקשורות הלב ולחץ, אז עכשיו המצב צריך לשפר באופן משמעותי. לאחר חודש וחצי של אימון, משקל יקטן לאט. אבל המפתח להצלחה של הליכה סקנדינבית הוא אימון קבוע. לאחר שנה של שיעורים רגילים, תיראה תוצאה רצינית. הגוף יהיה רזה בכושר, כוח ואנרגיה יתווספו.

היתרונות והנזקים של הליכה סקנדינבית הםחוש פרופורציה ותכונות אישיות של הגוף. אין זה מומלץ לעסוק בסוג זה של הליכה לאנשים עם אי ספיקת לב, תהליכים דלקתיים באברי האגן ודימום במהלך נושא הילד.