סקנדינביה הליכה עם טכניקות מקלות

ההיסטוריה של הליכה סקנדינבית החלה עםהכשרה של גולשים נורווגית, מי בקיץ לא רוצה לאבד את הטופס האתלטי שלהם ואת הכישורים. הטכניקה של הליכה נורדית עם מקלות נועד להכשיר ולתחזק את כל קבוצות השרירים המעורבים סקי.

כתוצאה מכך, מומחים פיזיתאת האימונים של ספורטאים מצאו כי הליכה נורווגית עם מקלות שימושי לא רק עבור גולשים מקצועיים. סוג זה של פעילות גופנית פעילה החל לשמש כתרבות פיזית טיפולית ומשקמת בתהליך של שיקום אנשים עם פגיעות והפרעות בעמוד השדרה ובמערכת השרירים והשלד.

השימוש הליכה עם מקלות סקנדינבי

היתרון העיקרי של הליכה סקנדינביתהאם אנשים עם בעיות עמוד שדרה ומפרקים יכולים להפיץ באופן אופטימלי את העומס והמשקל של גופם בעת הליכה על מקלות. לכן, הם יכולים להתאמן במצב עדין, בהדרגה להגדיל את העומס ופיתוח המפרקים והשרירים.

סדרי העדיפויות והעקרונות הבסיסיים של הליכה סקנדינבית עם מקלות כוללים גם גורמים כאלה:

 • מעורבות באימונים 90% מהשרירים (עם הליכה רגילה רק 45% עבודה);
 • טוניפיקציה של שרירי הלב;
 • חיזוק והגברת הסיבולת של האורגניזם כולו;
 • השפעות מועילות על מערכת הנשימה ועל השאלה;
 • פיתוח ניידות משותפת;
 • עומס אנרגיה גבוה שריפת פעיל של קלוריות.
כיצד לתרגל הליכה סקנדינבית?

הטעות העיקרית של ספורטאים מתחילים היא שליטה לא נכונה של מקלות, רובם הראשונים פשוט להרים מקלות במקום לשלוט בהם באופן פעיל ולהפיץ את העומס עליהם.

הטכניקה של הליכה נורדית עם מקלות ניתן ללמוד על ידי עבודה באמצעות התרגילים הבאים, אשר יאפשר לך לרכוש את הכישורים הדרושים.

 1. השלב הראשון הוא שליטה במקל. זה לא צריך להיות דחוס, יצירת המתח מיותרת של היד, זה צריך להיות, כביכול, המשך של היד.
 2. בעת הליכה על מקל אתה לא צריך להישען, אבל ליצור תנועה דוחה. עם אימון קבוע, תנועה חלקה של הזרוע מהכתף מפותחת ללא קינק ועומס על המרפק.
 3. יש לזכור כי כוח של דחיפה מהאדמה תלוי ביעילות ואת העומס קיבל, דחייה נמרצת כל כך הם הנקודה העיקרית בפיתוח מיומנויות הליכה.
 4. הגוף חייב להיות מוטה מעט קדימה בזמן הרכב נע, ואת הגב ואת עמוד השדרה אינם כפופים.
 5. תנועת הזרועות והרגליים צריכה להיות סינכרוני ותואמת את הצדדים הפוכים - יד ימין עם רגל שמאל, להיפך, יד שמאל עם רגל ימין.
 6. בעת הליכה, אתה צריך לשים לב לעומס על הרגל, לא צריך להיות מתגלגל הדרגתית מן העקב לאצבעות, אני משתמש בכל פני השטח.

לפני תחילת האימון, יש צורך להתחמםהשרירים והמפרקים בעזרת התרגילים הפשוטים ביותר מהתעמלות בבית הספר. בסוף האימון, אתה צריך לעשות כמה תרגילי נשימה או מתיחה קצרה קצרה.