שוודית, ללכת, מקלות

לאחרונה, אנשים עם מוטות סקי, בצעדים עליזים את הריבועים, פארקים ורחובות גרמו לעוברים ושבים ותיירים רק מבטים תמוהים וחיוכים ספקניים.

עם זאת, התומכים של סוג זה של אתלטי הליכה כל יום יותר ויותר.

שוודית, ללכת, מקלות

כרגע, הליכה שוודית נחשב אחדשל סוגים היעילים ביותר של כושר חוסך. שמו של סוג זה של מאמץ פיזי נובע מכך שבפעם הראשונה כמשמעת ספורט עצמאית היא בלטה בשטחה של שבדיה, וזה קרה באמצע המאה הקודמת.

ספורט חורף על שטח סקנדינביהמדינות פופולריות במיוחד. לא מפתיע, אחוז הגולשים המקצועיים הוא גדול מאוד כאן. וכפי שידוע, ספורטאים אינם יכולים להפריע לאימונים בגלל עונתיות, ולכן בקיץ הם ממשיכים בלימודיהם בלי להשתמש במגלשיים.

פעילויות כאלה התעניינו במדריך הכושר, שהפך מאוחר יותר למייסד של כיוון חדש בתחום הכושר.

טכניקה של הליכה שוודית עם מקלות

הליכה עם מקלות שונה מאוד מהריצהעל המגלשיים, הן מהירות וטכניקה. אם על מגלשים אנו עושים צעד הזזה רחב יותר, נשענת תחילה על הגרב, אז עבור טכניקת ההליכה השוודי (או אחרת סקנדינבי, צפון) הליכה שונה לחלוטין. הנה כמה כללים בסיסיים לאלה המתכננים לעשות את זה סוג של כושר.

ההבדל העיקרי בין הליכה שוודית וצורות אחרות של הליכה הוא נוכחות של מקלות. זה דרך זה כי השרירים של הגב ואת הזרועות, חגורת הכתף מעורבים.

הנה כמה כללים שיעזרו לך לשלוט בטכניקה של הליכה סקנדינביה.

  1. הצעד צריך להיות קפיצי, קצב הליכה - נמרץ. אל תנסה לקחת צעד רחב מדי או ללכת במהירות גבוהה. שמור את קצב הנשימה.
  2. כדי ללכת זה הכרחי על העקב, ולאחר מכן על הבוהן. העברה כזו של משקל הגוף נותנת עומס, עם עומס זה, קוויאר, שרירי הירך, ואת השרירים gluteal נמצאים בשימוש הטוב ביותר.
  3. אתה צריך מקלות עם לולאה לחיזוק על היד שלך. יחד עם זאת, העומס על השרירים, ומכאן ההשפעה של האימון, יהיה גדול יותר.
  4. בעת הליכה, חשוב לדחוף מקלות עם מספיק כוח. זה מאפשר להשתמש בשרירי הגוף העליון.
  5. נסו לא לאבד את הנשימה. בנוסף לעומס על השרירים ועל השלד, במהלך הליכה שוודית מערכת הנשימה מאומן.

היתרונות של הליכה שוודית

תכונה ייחודית של סוג זה של כושרהיא העובדה כי מקבל את העומס הדרוש, הגוף אינו נכנס למצב של מתח מוגזם, אשר אופייני ספורט ופעילויות גופניות של רוב המינים. לכן, זה סוג של כושר מושלם עבור כולם. מומלץ לאנשים עם בריאות מוחלשת, קשישים. הליכה שוודית מוצג גם במחלות לב וכלי דם.

מדריך טוב יוכל

הליכה שוודית

כראוי לבחור את קצב ומשך הליכה,אשר יהיה אופטימלי עבור הגוף שלך. בוא נראה מה נותן לנו שוודית הליכה עם מקלות. בנוסף למאמץ הפיזי, שעליו דיברנו לעיל, הליכה כזו גורמת לגוף להיות עמיד יותר. ככלל, זה סוג של כושר הוא התאמן בפארק או בפארק. וכפי שאתה יודע, היומי הולך באוויר הצח - דרך טובה לחזק את חסינות. יתרון נוסף הוא העובדה, בשילוב עם דיאטה ופעילות גופנית, הליכה עם מקלות היא דרך יעילה לרדת במשקל. בנוסף, קצב הליכה וחוסר צורך להתמקד עושה כל התרגילים, יכול להיות הזדמנות מצוינת למדיטציה. זה יעזור לא רק לאמן את הגוף, אלא גם כדי לשים סדר מחשבות ורגשות.</ P>