ערך תזונתי של דבש

דבש מתייחס מזון די קלוריות גבוהה,עם זאת, למרות זאת, הוא משמש דיאטות רבות מותר כמעט כל המחלות. אהבה כזו למתיקות זו נובעת מהערך התזונתי של הדבש וההרכב הכימי שלו.

המצרכים של דבש טבעי

קשה למצוא עוד מוצר כמו דבש,אשר יכיל כל כך הרבה חומרים שימושיים, כולל אנזימים, מינרלים וויטמינים. דבש עשיר בסידן, אשלגן, זרחן, כלור, גופרית, ברזל, יוד, מנגן, B, C, H, ויטמינים PP. מספר רב של אנזימים שונים תורמים להתבוללות מהירה של הדבש ולשפר את תפקוד מערכת העיכול.

Phytoncides, אשר נמצאים במוצר,endow דבש עם bactricidal, אנטי דלקתיות תכונות טוניק. בנוסף, phytoncides לקדם את השיפור של תהליכים מטבוליים ולקדם את התחדשות הרקמות. בשל תכונות אלה, דבש יש השפעה חיובית לא רק פנימי, אלא גם לשימוש חיצוני.

האנרגיה של כל מוצר, כולל דבש,הוא מכיל את החלבונים, שומנים ופחמימות. רוב הקלוריות משוחררות משומן, אבל אין להן דבש. תכולת הקלוריות של הדבש נובע בעיקר פחמימות הכלול. הערך התזונתי של דבש טבעי הוא כ 328 קק"ל לכל 100 גרם, מתוכם קילוקלוריות של 325 יחידות משוחררות מפחמימות. רק 3 קק"ל לתת חלבונים.

100 גרם של דבש חשבון עבור 80.3 גרם של פחמימות ו 0.8 גרםחלבונים. עם זאת, יש לציין כי פחמימות של דבש הם סוכרים פשוטים: גלוקוז ופרוקטוז, אשר נספגים בקלות על ידי הגוף. בזכות זה, מותק מהר רוויה את הגוף עם האנרגיה הדרושה.

הרכב הדבש ותכולתו הקלורית יכול לספק שירות רב ערך לאורגניזם מוחלש, לספורטאים, לילדים ולאנשים בגיל מתקדם.