אנגליקה דבש טוב ורע

Diaghilev מותק הוא אחד הזנים האליטה נדיר. יש לו ערך ביולוגי גבוה תכונות שימושיות רבות. Diaghilev דבש יש מאפיינים ייחודיים בשל הרכב שלה. הוא מכיל כמות יוצאת דופן של ויטמינים, מינרלים, גורמים פעילים ביולוגית. דבש מבושל במלואו מכיל 5% מנטה, 35% גלוקוז ו 40% פרוקטוז. הערך הקלורי שלה הוא 325 קק"ל.

דבש זה יכול להיות חום אדמדם, אבלגם מעט ירקרק. זה אף פעם לא יכול להיות מבולבל עם זנים אחרים, tk. יש לו טעם מיוחד - עדין ונעים. טעמו של המעדן הזה חד, רווי, אנו יכולים לומר משהו מסוים, לפעמים עם טעם לוהט של קרמל וכמה מרירות. לאחר רמה גבוהה למדי של צמיגות, דבש Angelica מתגבש לאט מאוד. לכן, כל תקופת החורף אתה יכול ליהנות פטיש נוקשה נוקשה.

מה זה שימושי עבור אנג'ליקה מותק?

מאפיינים שימושיים של דבש מיובש הם ברורים. הוא חיטוי חזק. רופאים רבים העוסקים ברפואה המסורתית, מתעקשים על השימוש בו בכל מיני תהליכים חיידקיים ודלקתיים. כגון: דלקת שקדים, ברונכיטיס, stomatitis, דלקת הלוע, דלקת ריאות ועוד רבים אחרים.

דבש זה מסייע לחיזוק חסינות, מסייע להתאושש לאחר מחלות ממושכות ואחרי לידה. מומלץ גם להשתמש בדבש אנגליקה עבור יתר לחץ דם ו ניוון שרירים.

היתרונות של דבש אנגליקה הם משמעותיים, אבל גם מזיקיםיכול להיות בלתי נמנע. כמו כל דבש הוא מוצר אלרגי, אנשים שאינם סובלים אבקה צמחים פורחים צריך להיות זהיר מאוד לגבי השימוש בו.

לעתים קרובות, במקום דבש אנגליקה, הם מוכריםסירופ שעבר מכתים וקרמליזציה. כמובן, אתה לא תמות ממוצר כזה, אבל אתה לא מחכה הטבות צפויות. לכן, בעת רכישת דבש, במיוחד לטיפול, אתה צריך להיות קשוב מאוד.

כיצד להבחין בין דבש אנגליקה מזויף?

קניית דבש, כולם רוצים שזה יהיה 100% טבעי, לא מדולל ובוודאי לא מזויף. ישנן מספר דרכים לבדוק דבש עבור האותנטיות:

  1. קח טיפה קטנה של דבש ולשפשף אותו לתוך העור שלך, למשל, על היד שלך. לאחר זמן מה, דבש טבעי יספוג ויפסיק לדבוק, ואם אתה רוצה להיות מרומה, ודבש הוא מדולל

    מאפייני דבש אנג 'ליקה

    סירופ סוכר, ואז המקום שפשפת יישאר דביק.
  2. עיפרון כימי יעזור לחשב את נוכחות הסירופ בדבש. זה בסדר ולשים אותו טיפה של דבש. אם טיפה הופך כחול - מותק הוא מותק.
  3. בכף דבש טובלים פרוסת לחם במשך 10 דקות, אם הלחם מתרכך, הדבש אינו טבעי או מדולל. בדבש טבעי טהור, הלחם יישאר יציב.
  4. בכוס מים מבושלים, אבל מגניב, להוסיףקצת מותק ומתמוסס, ואז מטפטפים כמה טיפות של יוד. כאשר הדבש הוא אמיתי - יוד לא משנה צבע, ואם יש תערובת של עמילן או קמח, ואז צבע טיפות ישתנה כחלחל.