כיצד לבחור שמפניה

במדינה שלנו, שמפניה נחשבת תכונה השנה החדשה חובה. ואכן, המכירות של כרכים של שמפניה להגדיל באופן משמעותי רק תחת ראש השנה.

אבל מלבד זאת, שמפניה הוא שיכור על כל אחדחגיגה, וגם לעתים קרובות הציג מתנה. ומכיוון רכישת המשקה הזה היא לא משימה קלה, אנחנו רוצים להגיד לך איך לבחור את השמפניה הנכונה.

ראשית, נציין כי אין אף אחד נכוןבחירת שמפניה הטובה ביותר. חברות רבות מייצרות שמפניה טובה, ולכל אחת מהן יש יותר מסוג אחד. לכן, בשאלה כיצד לבחור שמפניה אמיתית, אתה צריך להתמקד לא רק על המוניטין של היצרן, אלא גם על העדפות הטעם שלך. כדי לעשות זאת, אתה צריך להבין איזה סוגי שמפניה יש.

מה יכול לעזור בבחירת שמפניה?

שמפניה שונה בתכולת הסוכר. להלן סוגי השמפניה לפי סדר הגדלת כמות המסה של הסוכר:

 • שמפניה תוספת ברוט מכיל עד 6 גרם סוכר לליטר;
 • שמפניה ברוט מכיל עד 15 גרם סוכר לליטר;
 • שמפניה יבש מכיל 15-25 גרם סוכר לליטר;
 • שמפניה חצי יבש מכיל 40 עד 45 גרם של סוכר לליטר;
 • שמפניה חצי מתוק לבן מכיל 60-65 גרם סוכר לליטר;
 • שמפניה חצי מתוק אדום מכיל 80-85 גרם סוכר לליטר.

הוא האמין כי שמפניה אמיתית צריכהמיוצר ללא תוספת של סוכר. כלומר, גורמה מעדיפים לשתות ברוט, או שמפניה יבשה. אבל שמפניה כזו היא קצת חמוץ ולא כל האנשים יאהבו את המשקה הזה. ועל פי סטנדרטים בעולם, שמפניה זו לא יכול להיות ורוד או אדום.

אז איך לבחור את השמפניה הנכונה לפי הטעם? האפשרות הפשוטה ביותר היא טעימה של יינות אלה נוצץ, שבו אתה יכול לקבוע איזה סוג של סוכר בשמפניה שאתה אוהב. אם אין לך הזדמנות כזו, אז אתה יכול לבחור את שיטת הבחירה על ידי בחירת אחד מהם.

כיצד לבחור שמפניה באיכות גבוהה?

אתה יכול להעריך את איכות השמפניה לפי הקריטריונים הבאים:

 1. בחירה בין שמפניה, פקקפקק פלסטיק פקק, עדיף לתת העדפה האפשרות השנייה. איכות השמפניה לא יכול להיות מושפע הרבה, אבל השימוש תקע הפקק מציין את הרצינות ואת המצפון של היצרן.
 2. מסירים את בקבוק השמפניה ומסתכלים עלבתחתית. זה לא צריך להיות משקעים, עכירות, פתיתים. אחרת, זה מצביע על מוצר באיכות ירודה או תנאי אחסון שגויים עבור שמפניה.
 3. לאחר שהשמפניה נמזגה לתוך הזכוכית, קצף סמיך נוצר, אשר מתיישב במהירות. ואחרי שהיא יושבת בכוס צריכה להישאר טבעת קטנה של קצף.
 4. אם אתה משאיר כוס שמפניה עבור חלקהזמן, זה לא צריך להיות "מותש". אינדיקטור טוב הוא שמירה על נוצץ במשך 10 שעות. אבל כמה מותגים לשמור נוצץ בתוך יום.
 5. אל תקנו שמפניה זולה. אם אתה רואה את המחיר של בקבוק שמפניה מסוים הוא הרבה יותר נמוך ממחיר שמפניה מפיקים אחרים, אז עדיף לא לקנות שמפניה.

  איזה שמפניה לבחור

 6. שמפניה זו מיוצרת רק בקבוקים עם זכוכית כהה. אם שמפניה הוא שפך לתוך מיכל אור, אז ההסתברות של עיוות של הטעם של המוצר כאשר נחשף לאור השמש הוא גבוה.
 7. על שמפניה לא צריך להיות שום כתובות המציין את נוכחותם של טעמים או טעמים זרים. אחרת, מוצר כזה כבר לא נחשב שמפניה.

עכשיו, בזכות העצה שלנו, אתה יודע איזה שמפניה לבחור על המדפים בחנות. אנו מאחלים לכם לא לעשות טעות עם הבחירה, ולשתות רק שמפניה אמיתית.