כיצד לבדוק דבש טבעי

הדבש כבר מזמן מוצר נערץבזכות תכונותיו הייחודיות. קומפלקס הרכב כימי עשיר להוסיף לזה פופולריות בתחום הרפואה, שכן יש השפעות אנטיבקטריאליות אנטי דלקתיות. באופן טבעי, רק דבש טבעי יש את כל אלה תכונות שימושיות, אנלוגים מלאכותיים להפסיד מאוד, כולל מבחינת הטעם. על מה הוא דבש טבעי וכיצד לבדוק את זה עבור האותנטיות, נדבר במאמר זה.

קודם כל, תן לנו לציין איזה סוג של דבש אנחנו מנסיםכדי להימנע. ראשית, מדולל עם תוספים דבש - כי אף אחד מאיתנו לא רוצה ולא צריך לשלם יותר מדי עבור המוכר חסר מצפון. שנית, לא בשלים - וזה גם סימן למהר של כוורן במרדף אחר רווח, שכן הדבש הזה מכיל יותר מים, במהירות מתחיל לנדוד מאבד את הטעם שלו. שלישית, זה מותק, המתקבל על ידי דבורים, אשר ניזונו עם סוכרוז רגיל. זה מאוד קשה לקרוא לזה שימושי ומזין.

איך אני יכול לבדוק מיד דבש טבעי?

כי לא תמיד יש הזדמנותכדי לבדוק אם הדבש האמיתי, ללא "ניסויים" נוספים, עליך תחילה לסמוך על הרגשות שלך. ראשית, דבש טבעי יש ריח ריחני ייחודי, אשר קשה לסנתז כימית. נסה דבש - לאחר זמן מה הלשון יכול קצת צביטה, תהיה צמיגות נעימה - סימן בטוח של דבש טוב. תחושות טעם יגידו לך בשאלה איך לבדוק דבש ליים או כוסמת - למינים אלה יש טעמים מיוחדים, שגם האדם חסר הניסיון בתחום זה יבחין. בנוסף, דבש אמיתי הוא לעתים קרובות הטרוגני: שעווה של חלות דבש, כנפיים של דבורים וחומר טבעי אחרים יכולים לדלוף במהלך סינון להצביע על האותנטיות של הדבש הזה.

כיצד לבדוק כראוי דבש עבור תוספי בבית?

על הגיר: יעזור חומץ או כל חומצה חזקה. דבש עם גיר חייב "zashipit" ו קצף.

כיצד לבדוק דבש עם יוד על עמילן? אם, על ידי הוספת כמה טיפות למוצר, אתה מבחין בכחול - לא לקנות דבש מהמוכר הזה.

על המים: דבש איכותי, אם הוא פצוע על כפית,ימשיך למתוח, אבל בדילול - קריעה והתיז. דרך נוספת, לטבול חתיכת לחם שחור בדבש - לחם סופג את הלחות של הדבש יהיה מכוסה "קרום". זכור גם כי ליטר של דבש שוקל על 1.4 ק"ג. אם פחות, כוורן מנסה להערים עליך.

איך לבדוק דבש לסוכר?

זה מוזר להיות מותק להיות מצופה סוכר, זה הופך להיות מאודמוצק ומגובש. למרבה הצער, אנשים רבים לבלבל דבש כזה עם מזויף, אם כי מעת לעת הוא הופך להיות רק יותר אינטנסיבי וטעים. ומוכרים לא נקיים משתמשים בו לעתים קרובות. דבש עם סוכר הוא באמת קשה להבחין בין "התיישב", הסימנים העיקריים הם צבע לבן מאוד, ריח קלוש ועפיצות מספיק.

אנו מוסיפים כי לפעמים כוורנים לא יכול למכורטוב, אבל יושב דבש, ובגלל זה להמיס אותו על אש איטית. אבל רק בתנאי חימום לא יותר מ 40 מעלות צלזיוס, אנחנו יכולים בביטחון המדינה כי דבש לא תאבד תכונות שימושיות שלה.

כיצד לבדוק כראוי מותק

אחרת איך אני יכול לבדוק אם הדבש הוא טבעי?

הדרך הבטוחה ביותר היא למצוא את "המוכר" שלך. אם אפשר, יהיה נהדר לקנות דבש מכורען, שאותו אתה מכיר אישית ובכנותו אין לך ספק. כוורן זה עסוק בטירוף ממאי עד אוקטובר עם המכוורת שלו, אשר אתה יכול בקלות לעקוב אחר.

למרבה הצער, כל השיטות האלה לא נותנים ערבות 100%את הטבעיות של המוצר, שכן רק המעבדה הכימית יכול לבדוק דבש לטבעיות עם תוצאה מדויקת לחלוטין. עם זאת, זה לא צריך לעצור אותך מנסה למצוא כוורן ישר ואחראי אשר יכול לספק דבש מעולה.