כיצד לבחור שמן זית

טבע אם נדיבה לכל מיני סקרנות. כמה זה יצר פרחים ועשבים, עצים ושיחים, ירקות ופירות וגידולי יער. אבל, אולי, מדהים ביותר יכול להיחשב צמחים אלה, מן הזרעים או פירות אשר אנו לחלץ שמן - מוצר המזון היקר ביותר ובריא ולא רק. ואולי, הכי מעניין אצלנו הוא הזית. אחרי הכל, שמן זית משמש בכל מקום ובכל מקום. הם מתובל עם סלטים, הוא מכין מנות טעימות, הוא הבסיס לייצור של מוצרים רפואיים רבים קוסמטיים, הוא נמצא בשימוש נרחב בתחום הרפואה העממית ומסכות פנים הביתה, השיער ואת כל הגוף. כדי להעריך יתר על המידה את היתרונות של שמן זית הוא בלתי אפשרי, כי לכל השאר הוא גם נוגד חמצון טבעי טבעי, מסוגל להילחם עם סימני זקנה ולהפחית את ההשפעות על הגוף של מחלה כה חמורה כמו סרטן. כאן אתה רק צריך לדעת איך לבחור את שמן זית הנכון. כעת נעסוק בנושא זה.

מי מייצר את שמן הזית הטוב ביותר?

לפני שתמשיך ללמוד את נשמעמעל לשאלה, אנו מציעים להתמודד עם הגיאוגרפיה ולהבין את רשימת המדינות שמהן כדאי להתחיל בעת בחירת שמן זית זה. אחרי הכל, כפי שאתה יודע, רק מי מייצר אותו יכול להציע את המוצר באיכות הגבוהה ביותר. אז, הספקים העיקריים של שמן זית על השוק העולמי הן איטליה, ספרד ויוון. הם היו החלוצים בתקופתם לטיפוח וטיפוח מטעי זיתים. הם עדיין שומרים את עץ הדקל בעסק הזה. ובכל זאת איך לבחור את שמן זית הנכון? עכשיו נספר לך הכל.

הבחירה של שמן זית - לקרוא את התווית

כאשר אנו באים לחנות לקניות, לאחר מכןהדבר הראשון שאנחנו עושים הוא לקרוא את התוויות על התוויות. בחירת שמן הזית בעניין זה אינה יוצאת דופן. הנה מה שאנחנו יכולים לספר את התווית במקרה זה:

  1. חומציות. חומציות שמן הזית תלויה באחוז חומצה אולאית בו. השטרות "שמן זית וירג 'ין" ו "שמן זית כתית מעולה" לשמש אינדיקטורים של שמן באיכות גבוהה מאוד. חומציותו של מוצר זה עומדת על 0.8%. שמן זה מושלם כמו רוטב סלט. השמן מסומן "שמן זית מעורבב טהור" הוא תערובת של כיתה הקודמת ואת מוצר מזוקק. החומציות בה גבוהה מעט, 1.5-1.8. שמן זה מתאים היטב לטיגון, ולכן טמפרטורת החימום שלו גבוהה מאוד. הכיתוב שמן הזית מדבר על השמן הזול והזול ביותר משמן הזית. ובכל זאת, את התווית של שמן זית זה מכיל את הכתובת "Naturel" או "100% שמן זית".
  2. מידע על היצרן. על התווית של המוצר האמיתי הוא בהכרח הכתובת, הברקוד של היצרן והמפיץ.
  3. Spetsabborviatura. כמו כן, התווית של שמן זית קנייני נבדלת על ידי IGP קיצור (PGI) או DOP (PDO). זה מציין כי השמן הופק במקום של אוסף של זיתים וכל פירות היו באיכות גבוהה.

כיצד לבחור את השמן הנכון המראה, הטעם והריח?

הגורמים הבאים, עוזר להעריך את האיכותשמן זית, זה צבע, טעם וריח. כמובן, בסופרמרקט אף אחד לא unork בקבוקים, אבל אתה עדיין צריך לדעת את הקריטריונים האלה. אז, זה שמן זית יש צבע ירוק עשיר. ועל פי ההצהרה של מומחים, ירוק יותר, כן ייטב. אמנם, מצד שני, הכל תלוי במקום של איסוף כיתה של חומרי גלם נוכחות של צל צהוב הוא בכלל לא אינדיקטור של הנישואין.

מבחר שמן זית

מריחים את אותו טעם ואיכות גבוהה, מה שנקרא,מוצר גלם, מאוד כמו ריח הטעם של ארטישוקים. ועוד דבר אחד. שמן זית טבעי טוב מתעבה בקור ושוב נוזלים בחמימות. ומהשינוי בטמפרטורה, איכותה אינה סובלת כלל. אבל לאחסן שמן זית טוב יותר במיכל זכוכית כהה בטמפרטורת החדר.</ P>

כאן, אולי, ואת כל החוכמה, איך לבחור את הזכות, באיכות גבוהה שמן זית. היזהר בעת רכישת, ואם יש לך חשד כלשהו, ​​פנה לשירות המומחה.