כיצד לקבוע את איכות הדבש

הדבש הוא מוצר מוכר לנו מאוד מילדות. במשך מאות שנים, הוא הוסיף למשקאות, נצרך כמו קינוח, מרוח על כריכים ומה עוד נעשה עם זה. והכי חשוב, כנראה, כל אחד מאיתנו היה תה עם דבש כאשר חולה.

דבש מן המוקדם מלווההאנושות כמוצר אינטגרלי. על תכונות מרפא של דבש נכתב הרבה ספרים, הטעם שלו ידוע לכולם. בעולם המודרני, דבש גם לא איבדה את מעמדה, בחנויות ובשווקים יש מבחר עצום של מוצר נפלא זה. אבל איך לקבוע את איכות הדבש, אם הבחירה היא כל כך גדול, ואת ההזדמנות לקנות מוצרים באיכות נמוכה אורב כמעט בכל מקום? כדי להיות מבוסס על מדיניות מחיר או לקנות, להיות מונחה על ידי הצלחה, מסכן את הבריאות?

כיצד לבדוק את איכות הדבש?

בקרת האיכות המדויקת ביותר ניתן לעשותבמעבדה הכימית, שם, ערבוב דבש עם ריאגנטים שונים, אפשר לדעת את הרכב מסוים. אבל רוב האנשים לא מעבירים מעבדה בכיס לחנות או לשוק, אז איך לקבוע את איכות הדבש בתנאים "שדה"?

ישנן שיטות בסיסיות לקביעת איכותדבש מבוסס על המבנה, הטעם והניחוח. כאשר קונים דבש, קודם כל, כדאי להעריך את המראה שלה. הרכב הדבש צריך להיות אחיד ללא סימנים של תסיסה. רבים בעת בדיקת איכות הדבש לשים לב התגבשות שלה (דבש יכול להתגבש, בשבילו זה תהליך נורמלי). האינדיקטור של איכות הדבש במקרה זה הוא שינוי צבע קל, כמו גם התגברות התגבשות במהלך חימום וקירור נוסף של דבש. כדאי לזכור - לא דבש טבעי לא מתגבש.

צמיגות היא אחד הקריטריונים החשובים עבורקביעת איכות הדבש. הרכב דבש נוזלי מדי עשוי להצביע על תוספת מים. אבל איך לדעת את איכות הדבש על ידי צמיגות שלה, איזה סוג של הרכב זה צריך להיות? כאן יכול לעזור ניסוי קטן, אשר דורש רק כף בדק בדק. את הכפית יש להוריד לדבש ולפנות כמה פעמים, לאחר שתוציא ותראה איך הדבש יתרוקן מפני השטח של הכפית. מותק עם איכות טובה זורם למטה לאט עם טיפות גדולות בעוד רוב זה נשאר על הכף. אם דבש זורם מטה ב טפטוף, אז האיכות שלו הוא בספק, זה יכול להיות או בוסר דבש או דבש - מדולל במים. כאשר מתחילים לבדוק את איכות הדבש, כדאי לזכור כי איכות מושפעת הצמח שממנו נקצר הדבש. לדוגמה, דבש כוסמת הוא צמיג יותר דבש פרחים.

אינדיקטור חשוב לא פחות מאיכות הדבש הוא ניחוחו. סוגים שונים של דבש יש טעמים שונים, הריח העדין ביותר הוא דבש פרחוני, דבש מזויף אין ריח.

ואיך לבדוק את איכות הדבש בביתאם המוצר כבר נרכש ואתה עדיין לא בטוח לגבי האיכות שלו? התשובה לשאלה זו פשוטה עוד יותר. יוצקים כוס מים וממיסים בו כף של דבש, אם יש משקע על תחתית הזכוכית, אז זה הדבש לא עבר בקרת איכות, הוא מכיל טומאה.

אינדיקטורים לדבש

לקבלת הגדרה מפורטת יותר של איכות הדבשאתה יכול להוסיף כמה טיפות של חומץ שולחן, אם קצף משקעים, אז זה תערובת היא רק גיר. וכאשר אתה מוסיף טיפות יוד לפתרון, צבע משתנה כחול, זה מציין את התוספת של עמילן או קמח. </ P>

אחת הדרכים המועדפות לבדוק את איכות הדבשבימים ההם נחשבה אש. כפית של דבש הובאה אל האש, דבש אמיתי חרוך, מותק עם כוויות זיהום, להבה כחולה. שיטה זו שימשה את הסוחרים כדי לבדוק את איכות הדבש בעת רכישת סחורות בכפרים.

אבל, למרבה הצער, שום דרך לא יכול להצילממחלות שונות שהדבורים יכולות להזיק להן, אז נסו לקנות דבש במקומות מוכחים ואמינים שבהם בעלי הדבש מעוניינים בסחר קבוע.