בשר על המנגל

קבב שיש הוא דבר טוב, אבל כדי לעשות את זה טעים אתה לא צריך לעשות טעות עם הבחירה של "חומרי גלם", וגם יודעים איך לחתוך בשר כראוי על קבב שיש.

איך לבחור בשר קבב שיש?

איזה בשר עדיף לקחת קבב שיש? באופן טבעי טרי, אבל לא מזווג - מ קבב שיש בשר כזה יתברר קשה. הטוב ביותר עבור בישול קבב שיש (ולא רק) נחשב בשר צונן, אז אם יש הזדמנות, עדיף לבחור את זה. אם אתה קונה בשר קפוא, היזהר להקפיא מחדש את זה. להבדיל את הבשר, אשר היה קפוא פעמיים אתה יכול על ידי צבע ורדרד של גבישי קרח. כמו כן, בשר כזה לא ישנה את צבעו כאשר הוא לחוץ והוא יישאר ורדרד אפור, ואילו בשר איכותי ישנה את צבע אדום כהה לגוון חום יותר. אבל להיזהר בשר צבעוני, למשל, במנגן. שימו לב לצבע השומן, אם הוא בצבע ורדרד, אז הבשר צבוע בבירור. בשר טרי יש שומן interlayers של צבע לבן או קרם. אם אתה קונה בשר בחבילה, לבדוק אם זה לא מפוספס, אבל על הבשר עצמו חום או כתמים אפורים. בנוכחות אחד הסימנים, בשר לא צריך לקחת - זה היה מופשר, ואת תחילת מקלקלת.

איזה סוג של בשר קבב שיש טוב יותר?

אם אתה שואל את החברה על איזה סוג של בשר,לדעתם, את הטוב ביותר עבור קבב שיש, אז דיונים קולניים לא ימנע - לכל אחד יש העדפות משלהם. לכן, אתה לא צריך לשאול שאלה כזאת, אלא לבחור מה שאתה אוהב. כדי להפוך את קבב shish טעים, לבחור בשר מן החלקים הנכונים של הפגר.

לקבלת קבב שיש מבשר עדיף לקחת ירך או רך. מהרגל האחורית לבישול קבב שיש, אתה יכול לקחת רק את הפנים.

שיב קבב מן הכבש יסתדר טעים, אם אתה לוקחעיסת מן הרגל האחורית, ירך או לחתוך. להב האת של כבשים הוא לא בחירה טובה. ועלינו לזכור שיש לאכול את קבב השש הטלה, והבשר המחודש יפסיק להיות טעים כל כך. לקבלת קבב shish מבשר חזיר הוא אידיאלי מתאים, הממוקם לאורך הרכס על הצוואר - "צוואר". בשר, לחתוך לאורך הרכס מאחור, הוא גם מתאים קבב שיש, פשוט לא לשכוח לנתק את כל השומן. בשר רזה מאחור עבור קבב שיש עדיף לא להשתמש, אחרת קבב שיש יהיה קשוח ולא עסיסי בכלל.

איך לחתוך בשר על קבב שיש?

החלטתם איזה בשר לקחת על הברביקיו, ואפילו קנה אותו והביא אותו הביתה. מה הלאה? יש צורך לחלק את הבשר כראוי. איך לחתוך בשר לקבב שיש? אם לקחת קציץ בשר בקר, יש עדיף לחתוך את הבשר על פני הסיבים, יהיה לך קל יותר לחלוק אותו. ובמקרים אחרים, שיטת חיתוך (לאורך או לאורך הסיבים) אינו חשוב. אידיאלי הוא צורה חרוטית עבור חתיכות בשר על קבב שיש. אמנם, אם אתה חותך בשר עם ריבועים, קבב shish לא מקבל יותר גרוע מזה. הגודל צריך להיות בינוני, כך הבשר מטוגן היטב, אבל זה נשאר עסיסי. ומחכה להכנת חתיכות עבות וגדולות של בשר ייקח זמן רב מדי. עד כ

איך לחתוך בשר על קבב שיש

לדמיין את הגודל של כל פיסת, אתה צריךזכור כי על שיפוד (בגודל בינוני) חייב להתאים 6 חתיכות של בשר. נוסף רצוי - שיש-קבב יהפוך יבש, חתיכות של משהו עדין. פחות חתיכות על שיפוד היא גם "טובות לא" - להמתין זמן רב מוכן, והבשר לא יכול לטגן. </ P>

כמה בשר צריך לקחת על קבב שיש?

כאשר הוא מתוכנן לצאת עם חברים קבב,אנחנו תמיד מעונה על ידי השאלה, אבל כמה זה הכרחי לקחת בשר קבב שיש לאדם. בדרך כלל לקחת 1/2 ק"ג לאדם. אבל אם לחברה יש אוכלי טוב או לא מתכננים אוכל אחר מלבד קבב, אז עדיף לשנות את הנוסחה החישוב. ולקחת חצי קילו בשר לכל גברת יפה וקילוגרם לכל חבר במין חזק יותר (או גברת עם תיאבון מצוין).