איך לבחור יין

אם אתה לא יצרנית יין תורשתי ולא לבדמרתף יינות משלו, לא מסעדן ו סומלייה, כנראה, לפעמים תוהה מה יין לבחור במקרה מסוים. זה עשוי להיות יום חג, בערב עם חברים או בבית, ארוחת ערב רומנטית.

איזה יין לבחור, תלוי לעתים קרובותלפעמים: במסיבת ראש השנה או בחתונה נהוג לשתות שמפניה או יינות מבעבעים, יין שולחן רגיל כל יום יתאים יובל רגיל, ויין משובח מתאים ימי נישואין. הרבה תלוי בחברה שבה אתה מתכנן לבזבז זמן: גברים מעדיפים יינות יבשים או מיוחדים, כגון יינות פורט או מדיירה, וגברות לעתים קרובות כמו יין חצי מתוק או מתוק, כמה מעדיפים יינות קשוחים.

מה היינות - אנחנו קוראים את התווית

יינות על פי הסיווג המסורתי מחולקים למספר קטגוריות בהתאם הפרמטרים.

בהתאם לגיל, היינות מחולקים Beaujolais(יין של השנה), רגיל (יין לא נשמר בחביות מייד לאחר בקבוקי מְפוּקָק משקה תסיסה), בגילאי (לאחר התסיסה מתיישן היין לפחות שישה חודשים בחביות עץ אלון), בציר (לא פחות מ וחצי שנים) ואיסוף (לפחות 3 שנים).

בהתאם ליין המופק מהענבים, ניתן להבחין בין יינות בודדים (מסוג אחד של ענבים) ומעורבים (כמה סוגים של ענבים משמשים לייצור יין).

לפי כמות הסוכר, יינות מחולקים יבש (יש להםטארט, טעם חמוץ, אולי עם מרירות קלה), חצי יבש חצי מתוק (יש להם גוונים טעם מתוק בינוני ענבים להבחין גרוע יינות יבשים), קינוח (א יינות מתוקים מאוד) וליקר (השם מדבר בעד עצמו) עצמה. יבש את הפחות חזק של יין (עד 12 מעלות), ליקר - חזק מאוד (עד 20 מעלות).

בנוסף, היינות הם אדום, לבן, ורוד, נוצץ, תוסס ושקט. כיצד לבחור יין טוב ולא להתבלבל במגוון המוצרים המוצגים?

כמה טיפים לבחירת יין

אם תחליט לתת בקבוק יין טוב לזמן מה, לשקול כמה נקודות.

מקום הרכישה: מובטחת יין איכותי ניתן לקנות בבוטיקים היין חנויות מיוחדות - במקומות כאלה הם עוסקים רק עם ספקים אמינים מקרוב לעקוב אחר איכות המוצרים. אגב, ככלל, יועץ עובד בחנות כזו, אשר מייעץ כיצד לבחור יין יבש, או איזה יין לבן מעדיף בתקופה זו.

היינות הטובים ביותר הם צרפתית, עם זאתרחוק מכל אחד יודע איך לבחור יין צרפתי, ואם אתה לא מדבר בשפה של musketeers, לחפש את המילה שאטו על התווית. זה אומר כי היין מופק תחת שליטה של ​​מיוחד

איזה יין לבחור

המחלקה, הוא באיכות גבוהה מאוד.</ P>

היין קובע את החטיף, ולהיפך: דגים, פירות ים, וחזה עוף מסורתי מוגש יין לבן (יבש או חצי יבש), בשר אדום (בקר, חזיר), המשחק ומטבח ים תיכוני מוגש בצורה הטובה ביותר עם יין אדום. יינות רוזה הם טובים עבור כיבוד קל מחוזקת ומיוחדים - ועד גבינות. לכן, אם יש לך בקבוק יין לבן, כגון שרדונה או Aligote, וערב צפוי להגיש סלט יווני וצלעות טלה, עדיף להסיר את היין הלבן למקרה המכר ולחשוב על איך לבחור יין אדום יבש - זה יהיה מעטרי ארוחת ערב.

זכור: יין לא אוהב אוכל חם (שפת שרוף לא תופסת את המגוון השלם של טעמים), לא לערבב עם מאכלים מתובלים מאוד והוא לא בשילוב עם חמוצים - עבור יש להם דבר טובה יותר כוסות holodnenkoy של וודקה לא לבוא. והכי חשוב: בגרון של בריאות יין, בכוס - רוח טובה בבקבוק - הצר האפשרית. להיות מת.