ענבים וצימוקים בבית

צימוקים עשויים מענבים, מבושלים תוצרת ביתהתנאים מתברר טעים, מתוק ויכול להיות מאוחסן במשך זמן רב. השתמש בגרגרים יבשים לבישול מנות לא ממותקות, כמו גם באפייה וקינוחים.

איך לייבש ענבים על צימוקים?

אחד הפשוטה הנפוצה ביותרהיא שיטה של ​​ענבים ייבוש, שבו גרגרים ממוקמים בשמש. ענבים unwashed ממוינות לפני והוסרו פירות רקוב או פגום. לאחר מכן, פירות יער הם הניחו על נייר או רשת, הניח בשמש והשאיר להתייבש לחלוטין, הופך את הענבים פעם בשלושה ימים.

שיטה זו מתאימה הן להכנת צימוקים מענבים לבנים, עבור צימוקים של גרגרים כהים.

בממוצע, ייבוש בשמש נמשך כחודש,אבל אתה יכול להאיץ את התהליך על ידי הורדת פירות יער בסודה חמה לפני ייבוש. ענבים דקים יש לשמור על פתרון סודה חזק מדי (1/2 כפית סודה לכל לירה של מים), עבור בעל גוף עבה, הריכוז הוא גבוה יותר (1 כף לליטר). כתוצאה של blanching בפתרון סודה על פני גרגרי יער, ציפוי שעווה, אשר מונע שחרור לחות, נהרס, ו microcrosses נוצרים.

איך עושים צימוקים מענבים?

הדרך הטובה ביותר לייבש ענבים לצימוקים היא אחת שבה גרגרים אינם חשופים לאור שמש ישיר, כך צבע ועוד חומרים מזינים להישאר.

לאחר סידר את כל, לא פגום פירות יער על רשתאו הסריג, הענבים נשארים להתייבש מתחת לחופה או בחדר מאוורר ויבש. לאחר כ 20-30 ימים הצימוקים יהיה מוכן. במהלך הייבוש, לא לשכוח להפוך את פירות יער לייבוש אחיד.

הכנת צימוקים מענבים בבית

בתנאים של דירה במזג אוויר מעונן, ענביםנוח להתייבש בתנור. כתוצאה משיטה זו של ייבוש, לא כל כך הרבה רכיבים מזינים מאוחסנים, אבל התהליך לוקח הרבה פחות זמן.

לפני ביצוע צימוקים מענבים,סדיני האפייה מכוסים קלף. פירות יער מופצים באופן שווה על מגשי אפייה ומוניחים לתנור שחומם מראש ל 90 מעלות, הדרך הטובה ביותר היא לפתוח את הדלת כדי להתאדות את הלחות. לאחר ענבים קמטים, להגדיר את הטמפרטורה ב 70 מעלות ולהמשיך לייבש עד מוכן. בשיטה זו, ייבוש ייקח לא יותר מ -30 שעות.