איך לאחסן דבש - -

אנשים שלא אוהבים דבש, לא הרבה בכלל, כןוהם מסרבים לעצמם ליהנות ממנו רק בגלל אלרגיה למוצרי דבורים. באופן כללי, זה מוצר רפואי וטעים זכה להכרה של אנשים לפני מאות שנים. גם במהלך חפירת הפירמידות המצריות, מצאו מדענים כלי דבש מגובשים, שלא איבדו את תכונות הטעם שלהם.

גם בימי קדם, אנשים למדו על תכונות הריפויזה שיקוי נפלא. לפני כמעט 1000 שנה אמר הרופא הגדול וההוגה אביסינה: "אם אתה רוצה להיות בריא, תאכלי דבש". ריפוי וטעם האיכויות של מוצר זה ניתן לדבר ללא סוף, אבל איך נכונה ואיפה עדיף לאחסן דבש לא ידוע לכל אחד.

כאשר קונים, לשים לב שקיפות,צבע וריח של המוצר. לדבש הזה יש טעם נעים ועשיר. צבע זה מחולק לשלוש קבוצות: 1) אור; 2) מוכתם מעט; 3) כהה. על פי אינדיקטורים רפואיים, המין האחרון הוא שימושי ביותר. הרכב הדבש כולל כ -300 חומרים שונים, אך ההרכב העיקרי הוא פרוקטוז, סוכרים פשוטים וגלוקוז, עשיר בויטמינים וחומצות אמינו. עם הזמן, דבש מתגבש, אשר מציין את הטבעיות ואת בגרות, למעט סוגים נדירים של ערמונים ואקציה לבנים.

כיצד לאחסן דבש?

הדבש צריך להיות מאוחסן בכוס נקייה אומנות אלומיניום הרחק מן האור. עבור אחסון לטווח ארוך, צנצנות הם סתומים עם זכוכית או מכסים פלסטיק. כמויות גדולות של דבש, על אחסון כלי עץ שלה, מעובד בתוך שעווה (חביות) משמשים. משמש לעתים קרובות חביות עשוי אספן, אשור, עץ המטוס או linden. תכולת הלחות של עץ לא יעלה על 16%. חביות אלון לתרום החשיכה של דבש, ואריזת סלעי מחטניים הוא סופג את ריח הזפת. לכן הם אינם מתאימים לאחסון. הדבש טוב מאוד לקלוט את כל הריחות הקשים. אז המקום האידיאלי לאחסון צריך להיות:

  1. אוורור טוב ולחות לא יותר מ 20%.
  2. זה לא צריך להכיל כל המוצרים עם ריח חריף (נפט, דלק, צבעים, לכות, מלפפונים חמוצים או דגים).
  3. טמפרטורה קבועה מ 5 ° C ל 10 ° C, ללא הבדלים חדים.
  4. גישה מוגבלת לאור.

בתנאים כאלה, חיי המדף של הדבש עולה.

חשוב! אין להשתמש במנות העשויות מנחושת, עופרת,אבץ וסגסוגותיהם. מתכות אלה מגיבות עם דבש, אשר כרוך הרעלה חמורה. האור הוא גם מזיק למוצר זה, כפי שהוא מוביל לחורבן של תכונות חיידקים שלה.

מהו חיי המדף של דבש?

כמה דבש ניתן לאחסן תלוי בתנאיםאת תוכנו. ברוסיה העתיקה, דבש של 2-3 שנים היה מאוד מוערך. למרות GOST עבור מוצר זה, חיי המדף של הדבש הוא: ברוסיה - 1 שנה, באירופה - 2-3 שנים. אבל זה רק עבור המוצר שאתה קונה בחנות.

הנוכחות של מרתף מגניב מאפשר אחסוןמותק בבית. עם הזמן, זה דבש בוגרת מתגבש ובתנאים טובים יכולים להתמיד במשך יותר מ -10 שנים. אם אין מרתף, זה לא משנה, הדבש ניתן לאחסן במקרר, על המדף התחתון בטמפרטורה של 5 ° C.

באופן כללי, השאלה מה הטמפרטורה לאחסןמותק, אתה יכול לתת כמה תשובות. מוצר זה אינו חושש אפילו -20 מעלות צלזיוס ו בזמן שהוא רק מאבד באופן חלקי את תכונות הריפוי שלו. בטמפרטורות גבוהות, האנזימים האחראים לפעילות חיידקים של מוצר זה נהרסים בדבש, אבל זה לא לקלקל את הטעם. אבל לאחסון עדיף לשמור על משטר טמפרטורה מ +5 ל +16 ° C.

איך לאחסן דבש בחלת דבש?

מותק בחלות הדבש איך לאחסן

כדי לאחסן דבש בחלת דבש, השתמש הבאהשיטה: חלות דבש נחתכות לחתיכות ומתמזגות בצנצנת זכוכית נקייה, מוזגות בדבש ומכוסות במכסה צפוף. זה יישמר בצורה מושלמת במשך זמן רב. כאשר איטום חלת דבש עם דבורים, נותרו הרבה אנזימים התורמים לשימור הדבש ל 10-20 שנים. צנצנות זכוכית צריך להיות מאוחסן במקום חשוך קריר, כמו דבש רגיל.

עצה: עם הזמן הדבש מתגבש. כדי שזה יהיה שוב נוזלי, זה מספיק כדי לחמם אותו באמבט מים.

כפי שניתן לראות, אחסון הדבש אינו עניין מסובך. העיקר הוא לשמור על משטר הטמפרטורה ולא להשאיר אותו באור.