היום, כמה אנשים יכולים להיות מופתעים על ידי מגוון של פירות אקזוטיים, אשר פה ושם נמצאים על מדפי חנויות.

לא רק הטבע היה מתוגמל על ידי האדםהזדמנות להעריץ יצירות כאלה. אז כולם יכולים לטעום כל פרי ולנסות עם טעם שאין דומה לו. אבל לא רק בעסקי הטעם! אם לפחות ראית פעם את כל הפירות האלה במקום אחד, היית מבין שזה גן עדן צבעוני אמיתי. הוא אפילו תלול יותר מצבעי הקשת! ללא שם: אל תאמינו לי! אז תסתכל וזכור!

1. פרי הדרקון

פטאיה

פרי יוצא דופן נחשב פרי של קקטוס, ואפילובצורתו ובקליפתו החיצונית דומה ליבול שורש קוצני. גידול פרי הדרקון במקסיקו, כמו גם מרכז ודרום אמריקה. במדינות רבות הוא ידוע גם בשם Pitaya, פנינה של דרקון או אגס תות. פרי זה יש טעם מתוק נעים, מזכיר תערובת של תותים ואגסים. Pitaya משמש גם כמנה עצמאית או כתוספת מעולה וודקה או כל מיני קינוחים. אבל, זכור כי לפני שתנסה את פרי הדרקון, תצטרך להיפטר כמות עצומה של זרעים שחורים עיסת פיתה.

2. Kivanoe

Kivano

פרי אקזוטי גדל על השטחאפריקה, קליפורניה, צ'ילה, אוסטרליה וניו זילנד. בעולם יש כמה שמות: מלפפון אפריקאי, מלפפון נגד מלפפון, מלון קרני, אנגוריה. בצורתו דומה לכלאיים של מלפפון ומלפפון. הטעם של kiwano הוא יוצא דופן למדי ונראה כמו שילוב של בננות, לימון מלפפון. תערובת מעניינת, לא? לרוב הוא משמש כאלמנט דקורטיבי, אם כי הפרי, כמובן, הוא אכיל ויש לו אספקה ​​עשירה של ויטמינים מועילים. לא מומלץ לשמור אותו במקרר!

3. רמב"ן

ראמבוטאן

Ramutan גדל באינדונזיה. הוא מושך את רוב האנשים בדיוק עם הקליפה השעיר הייחודית שלו ואת צבע העור האדום. אל תפחד, כי הפרי הוא מאוד קל לניקוי. לטעום, rambutan נזכר פרי אקזוטי נוסף - ליצ'י, מתוק לפי הטעם. פרי זה יכול לשמש כמעט מענף, ואם אתה לומד כמה מתכונים עבור מנות עם rambutan, אז אתה יכול להפתיע אפילו גורמה מתוחכם.

4. ג'קפרי

ג 'קפרי

Jackfruit ידוע ברחבי העולם כמו הודילחם לחם וגאווה לאומית של בנגלדש. מכל הפירות הקיימים על הפלנטה, הג'קפרי נחשב לגדול ביותר. ריח הפרי החתוך דומה לתערובת של בננה ואננס. הטעם כמעט זהה. ג 'קפריס ניתן לאכול גלם. במדינות מסוימות של עיסת לעשות ריבה טעים. פירות פרי בשל משמשים ירקות, אשר יכול להיות מבושל, מבושל, מטוגן.

5. Liches

ליצ'י

המולדת של פרי מדהים זה מתקבלשקול סין. נכון לעכשיו, ליצ'י הוא גדל ברחבי השטח כולו של דרום מזרח אסיה. בצורתו, הליצ'י דומה לאגוזים קטנים בקליפה אדומה צפופה עם עצם חומה בפנים. לטעום את הפרי דומה עיסת ענבים לבנים. אתה יכול להשתמש בו בצורה גולמית או עבור מגוון רחב של קינוחים. בכל מקרה, אתה בהחלט מעריך את הטעם של הפרי הנפלא הזה.

6. Carambola

קרמבולה

המולדת של פרי זה נחשב בדרך כללדרום מזרח אסיה, שם carambola גדל בכל מקום. Carambola הוא "פרי כוכב", אשר קיבלה את שמה בגלל הכוכב חמש הצביע הנכון לחתוך. לטעום זה קורה, הן חמוץ ומתוק. זנים חמוצים של carambola משמשים לרוב סלטים, בעוד מגוון מתוק דומה תערובת של ענבים, לימון ומנגו. Carambola הוא מקור מצוין של ויטמינים ומינרלים, וגם נמוך קלוריות.

7. מנגוסטין

מנגוסטין

מנגוסטין נחשב פרי אקזוטיגדל באינדונזיה ומלזיה, כמו גם בחלקים של דרום מזרח ודרום אסיה. פרי זה מזכיר כדורים סגולים גדולים עם עור צפוף, צפוף. אבל הדבר המעניין ביותר על המנגוסטין הוא פיצול הבשר שלה, אשר דומה כתום לפי הטעם. יש אגדה כי פרי זה היה עדין עדין של המלכה ויקטוריה, כך מאחורי הקלעים בין פירות זה נקרא "המלך".

8. קומקווט

קומקווט

לאחרונה, אנשים רבים אפילו לאחשוד במה הוא "kumquat". כיום ניתן למצוא אותו כמעט בכל חנות ואפילו לא מופתע. פרי זה גדל בדרום סין, בארה"ב, בדרום אירופה, ביפן, בדרום מזרח אסיה ובמזרח התיכון. חיצונית, kumquat דומה פירות קטנים כתום אש של צורה אליפסה. ממש כמו כדורים עבור רוגבי, רק בצורה מצומצמת מאוד. הטעם של פרי זה הוא ספציפי: הערות עסיסי מתוק להדהד עם טעם חמוץ חריף. אתה יכול לאכול kumquat הן גלם להכנת מאכלים שונים.

9. תשוקה פירות

פירות תשוקה

מקום הולדתו של תשוקה פירות הוא ברזיל, אבל זה גםגדל באופן פעיל באוסטרליה, ניו זילנד, דרום אמריקה, דרום אפריקה, הוואי והפיליפינים. פרי זה יש שמות מעניינים רבים: התשוקה פירות, passiflora אכיל, פסיפלורה גרנדילה. במראה, פרי התשוקה הוא כמו שזיף סגול רגיל עם עור עבה. הטעם של פירות תשוקה בשלה הוא מתוק ועסיסי. כמובן, הפרי ניתן לאכול גלם, אבל לרוב זה משמש מיץ או תוסף.

10. למונצ'לו, או לימון ורדרה

לימון

אולי, רבים לא שמעו שיש כזהפירות. אבל הם יודעים בוודאות שיש ליקר ידוע של אותו שם, אשר איטליה ידועה. המולדת של פרי זה הרפובליקה של הרפובליקה הדומיניקנית, אבל בזכות איטליה limoncello למד ברחבי העולם. לא אומר את הטעם של הפרי הוא כמעט זהה לזה של לימון בשל, אבל הריח! הניחוח של לימון ורדר הוא כה נהדר, כי שום סוג של לימונים לא יכול להשוות עם זה. חיצונית, לימונצ 'לו נראה כמו עשב לימון קטן עם גוון צפוף צפוף. אתה יכול לאכול לחלוטין, או לבישול כל מיני מנות.