כלב רועים אנגלי ישן

גזע זה של כלבים היה bred בבריטניה. הוא שימש להגנת ילדים וככלב רועים. הרועה האנגלי הזקן נקרא גם בובטאיל בגלל אורך זנבו, באנגליה הרועים היו חייבים לשלם מס עבור הכלב - גדול הזנב, את הסכום גדול יותר. לכן, זנבות של bobtails עצר, ועד היום הם קצרים.

הגזע העיקרי של בובטאיל

  1. הכלב הזה גדול, חסון, שרירי, חזק, בנוי להפליא, רגליים לא ארוכות. הגובה הממוצע של הכלב זכר יכול להגיע 60 ס"מ, עם משקל של 30-45 ק"ג.
  2. הצמר הוא קשה, מדובלל, יש תחתון צפוף, עקב כך הם לחלוטין לסבול את הקור.
  3. הצבעים של bobtails הם מגוונים מאוד: משיש אפור, לבן כחלחל כחול עם שחור, עם או בלי כתמים לבנים.
  4. הם נראים מביכים, אבל זה רושם מוטעה - הם זריז מאוד דקדקני.
  5. לכלב יש נביחות חזקות מאוד עם צפצופים.
  6. תוחלת החיים הממוצעת היא כ - 10-12 שנים.
כלב טיפול

אם אתה מסרק באופן קבוע את Bobtail ו לשחות,בעיות בטיפול לא יהיה. המעיל ארוך, אבל זה כמעט לא לשפוך, כך שלא תיצור עבודה נוספת עם ניקוי. כמובן, אתה צריך להשגיח על העיניים שלך, מדי פעם לחתוך את המפצים שלך, אשר לפעמים מוביל ראייה ירודה במיוחד בזהירות מאחורי תעלת האוזן - הם לעתים קרובות שרצים טפילים.

מהו טבעו של ציפורן?

כלבים של גזע זה הם חכמים מאוד, complaisant,חסידים, מגינים טובים, אוהבים ילדים. הם תמיד מצייתים לאדונים שלהם, הם לא נכנסים למריבות, הם מקיימים קשר מושלם עם כל חיות הבית.

בובטיילים הם אוניברסליים - הם יכולים לחיות קטןשטוח, הם נושאים קור וחום נפלא, הם משמשים גם לציד בשביל הכיף עם הילדים ולשמור על הבית. רועה אנגלי ישן הוא חבר נאמן ואמין בכל משפחה!