אימון האסקי

הכלב גזע הכלב הוא בן זוג מעולהמשתתף פעיל בחיי המשפחה. הגזע שייך למספר המזחלות והכלבים העובדים ובגלל הידידות הטבעית שלו אינו מתאים למטרות אבטחה. עם זאת, כלבים כאלה הם לעתים קרובות מאוד פעיל, ולכן צריך להיות מאומן צריך להיות מאומן והכשרה כמות גדולה של זמן, החל מן הגיל המוקדם של הגור (כ 2 חודשים), אחרת הכלב מאוחר יותר יכול להביא צרות ענק לכל בני הבית.

האסקי אימון בבית

הוא האמין כי הכלבים של גזע האסקי רעכפופים להכשרה בשל אופים העצמאי והפעיל, מאופי האינטליגנציה הגבוהה, הקרבה לזאב וההשפעה הגדולה של האינסטינקטים על ההתנהגות. אבל אם אתה הרכבת בקביעות כל הזמן, אתה יכול להכשיר את הכלב לחלוטין להיפטר הרבה בעיות בעתיד.

תחילת האימון מתרחשת מהרגע שבוגור בפעם הראשונה לטיול: צריך מיד ללבוש צווארון כלב רצועה. בהתחלה, לגור יהיו כל כך הרבה גירוי בעולם שסביבו, שהוא לא יבחין בשום אי-נוחות, ואז, אחרי שהתרגל, יהיה מאושר רק למראה הרצועה, כי זה אומר שהגיע הזמן לצאת לטייל.

ניתן לחלק את ההכשרה לשני שלבים: צוותים הנלמדים בבית ואלה המוכרים ברחוב.

אילוף כלבלב אימון בבית

בבית צריך הגור ללמוד את הפקודות:

  1. "אלי!"- מתבצע לפני מתן גור לטפל או קערת מזון. אל תשכח חיזוק חיובי, אם הכלב ביצע את הפקודה שאתה צריך ללטף אותו, לשבח אותו, לתת משהו טעים. צפה בגוון הקול שלך: קול גבוה מדי או חיבה "קול" לא יכול להיתפס על ידי הכלב כראוי, כמו שבחים מן המאסטר. זה יהיה הכי יעיל לדבר עם צרוד בקול רגוע, נמוך, לא חזק מאוד.
  2. "שב!"- צוות בסיסי שצריך ללמוד גם בבית. במהלך היום, אתה צריך לחזור על פקודה זו עם הכלב לעתים קרובות ככל האפשר, ולכן האימון יהיה הרבה יותר מוצלח מאשר אם אתה עסוק עם הכלב ברציפות, למשל, שעה או שתיים ביום.
  3. "תראי!" - הבעלים נותן את הפקודה, ולאחר מכן מסתיר פינוק בין הידיים או מאחורי גבם. הכלב חייב להבין היכן הפינוק הנסתר, וכיצד להוציא את זה בזרועות הסגורות.

אימון גור ברחוב

ברחוב אתה צריך, קודם כל, כדי להכשיר כלבלבהעובדה כי השיחה הראשונה של הבעלים, הוא צריך לחזור אליו. ואז האסקים יכול ללכת בבטחה ללא רצועת במקום מיוחד, ולא יהיה בעיות עם העובדה שהכלב בורח, היה רק ​​כדי לשחרר את הרצועה.

  1. "מבחינתי!"- צוות הפיתוח ממשיך ברחוב. אבל לא לוקח הצרוד שלך כשהוא מרחרח כלב אחר. כמו כן, לא, אחרי ריצה מיד לקחת את הגור עם רצועה. ראשית, עליך לשבח ולעודד אותו. אם חיית המחמד שלך הוא משהו להוט מאוד ואינם מגיבים הפקודה כדי לקבל את המפתחות שלו תשומת לב, כריעה או pozvenev. אתה לא יכול לרדוף אחרי הכלב.
  2. הדרכה haski1

  3. "אתה לא יכול!"- עוד מיומנות בסיסית כי יש ללמדו את האסקים. אם הגור הוא משהו נמצא או שנתפס, אתה צריך לזרוק פחית עם צלצול משהו או להסיר את ידיו מפיו ומיותר בבירור לומר פקודה. אתה גם יכול למשוך את הקולר בעדינות לנזוף בכלב.

באופן כללי, על גורים האסקי בתקופה של פעיליםאימונים (4 חודשים) נוצר קובץ מצורף לבעל ואת הרקע הרגשי. לכן, אתה לא יכול לצעוק על הכלב, לבקר בחריפות, בואו פעימה לבד, לא כדי לקבל חיית מחמד פחדן. אם הגור שלך הוא מאומן היטב, אינו עולה בקנה אחד עם צוות, וכאשר נשארו לבד בבית ולקלקל ריהוט שערורייתי - צריך להתייעץ עם כלבנים מקצועיים, מאמנים, אשר יעזרו להביא גם את המורכבות ביותר כלב הטבע.