כלב רועים אסייתי - תכונות גזע

מרכז אסיה שפרד, או אלבאי, כפי שנהגו לקרוא להם - כלב חסר מנוחה, רגוע, עם אינסטינקט שמירה חזק.

הדמות של כלב רועה אסיה המרכזי

אתה יכול לתת תיאור כזה של הגזערועה אסייתי במרכז: כלב חזק, עצמאי, אינטליגנטי, מוקדש לבעליו. למרות העובדה כי Alabayev נחשב כלבים נלחמים, הם רגועים ומאוזנים למדי. רועה אסיה המרכזי בעל אופי פראי ואגרסיבי פחות, בניגוד לקרוב משפחתה - הרועה הקווקזי. Alabai הוא גזע דומיננטי של כלבים, הם יכולים להתייחס ברכות ו נייטרלית לבעלי חיים אחרים בבית, אבל לעתים קרובות התערוכה תוקפנות לכלבים אחרים. בגלל אינסטינקטים השמירה שלהם, אשר בולט מאוד בהם, כלבים חשודים וחשודים זרים. במשפחה, הרועה מאסיה התיכונה בעל אופי רך ומרעיד, מסתדר עם בני משפחה, חיבב כלפי ילדים ותמיד פועל כמגיניהם. רועים אסיאתיים מרכזיים הם שובבים מספיק פעיל, אשר משפיע גם על התקשורת עם ילדים.

יתרון גדול של הדמות של רועה אסיה המרכזי הוא שהם חכמים מאוד הגיוני, הם נבדלים ניקיון לא לקלקל את הרהיטים.

תקן בריד

רועה אסיה המרכזי יש גדול, מסיביתגוף עם שרירים מפותחים היטב. הזכרים גדולים יותר מהנקבות, הצמיחה שלהם בכתף ​​יכול להיות גדול מ 70 ס"מ אצל נשים זהה - 65 ס"מ גזע רועה אסיאתי המרכזית תקן מותרת לכל צמר בצבעים :. מ לבן טהור כדי נמר, הבחין בשילובים שונים, מלבד בגווני חום וכחול. מעיל יכולה להיות קצרה (עד 3-5 ס"מ) וארוך (עד 7-9 ס"מ).

סוגי רועים מרכז אסיה

הוא האמין כי כלב רועה אסיה המרכזי שייך לקבוצה של רועים של כלבים דמויי כלב ויש לו אחד אב קדמון - דניי הגדול טיבטית, ולכן ניתן לסווג כלבים כגון:

  • רועה צאן של פמיריאן;
  • Pamirian רועה;
  • טורקמן רועה;
  • כלב רועה אסייתי במרכז אסיה - גזע אופייני 1

  • כלב רועה טג'יקאי ועוד כמה.

תכונות של כלב רועה אסיה המרכזי

תכונה של רועה אסיה המרכזית היא שלהגודל האישיות, זה עלול להיות לא נוח לשמור אותו בדירה בעיר. הכלב מרגיש טוב יותר ברחוב, אבל לא סובל חום, כך Alabai צריך גישה למקומות מוצלים.

עם כלב יש צורך להיות מאורסים מגיל צעיר, וזה יהיה טוב יותר אם cynologist מקצועי עושה את זה. אתה צריך גם ללכת עם כלב לעתים קרובות יותר, לתת לו את ההזדמנות לזוז ולהאיץ, אבל לא לשכוח את הבטיחות של אנשים סביבו ובעלי חיים.