אופנוע בינלאומי יום 1

20 ביוני על כל יבשות העולם לחגוגיום אופנועים בינלאומי. מדי שנה מאות אלפי רוכבי אופניים, כמו גם רק אוהדים של שני גלגלים גלגלים לאסוף על תהלוכת שלום, המוקדש "סוס ברזל". זה מעניין כי בקרב אוהדי החג הזה יש הרבה פעילים פעילים פסיבי אשר עם הנאה רק לצפות באירוע חגיגי.

דפי היסטוריה

זה מעניין כי בפעם הראשונה את יום העולםאופנוען נחגג לא ב -20 ביוני, אבל ב -22 ביולי 1992. ביום זה במדינות שונות בעולם, אוהבי אופנוע החליטו לעזוב את המכוניות שלהם בבית, ולעבוד על אופנועים. הפעולה היתה מוצלחת וכל שנה הרעיון רק צבר מומנטום וסולם. חמש שנים לאחר מכן הוקם אתר מיוחד, המאחד נהגים בכל רחבי העולם. אגב, זה היה בזכות האתר שאנשים כמו אופקים ארגן חגים דומים שנה אחר שנה, שכן ברמה הרשמית היום לא היה מוכר. ורק בשנת 2000 הוקמה ארגון ללא כוונת רווח לתמיכת אופנוענים במדינות שונות בעולם, שהצליחה להשיג את מעמדה הבינלאומי של החגיגה.

אז מתי יום האופנוענים חגג? העובדה היא כי בכל שנה את החג נחגג ביום רביעי השלישי של יולי, אבל בשנת 2008 הוחלט לדחות את החגיגה ביום שני השלישי של יוני. שינויים אלה קשורים לתנאי מזג אוויר מתאימים יותר.

אבל, כמו קודם, את הסיסמה "לעבוד - על אופנוע" לא לאבד את הרלוונטיות שלה.

מסורות

יש יחס חיובי כלפי זה בעולם.יום, כמו אופנוענים לא ליצור פקקי תנועה. יש לציין גם יתרונות נוספים של תחבורה זו: דלק, תנועה מהירה, פליטה נמוכה של גזי פליטה על רקע המכוניות וכתוצאה מכך - פחות נזק לסביבה.

יום אופנועים בינלאומי

ביום שני, כאשר חוגגים יום אופנוען,ברחובות הערים יש תמיד חג אמיתי. הפגנה של אופנועים אוספת הרבה אנשים בעלי דעות דומות ופשוט צופים שמחים לראות מה קורה. רק פעם בשנה בכבישים אתה יכול לראות כל כך הרבה מודלים שונים של אופנועים, אשר לפעמים מייצגים עבודה אמיתית של אמנות. ובשביל המשתתפים - זו הזדמנות מצוינת להיפגש עם אנשים בעלי דעות דומות ולהפגין את "סוס הברזל" שלהם. בתהלוכה מלווה גם ירי וידאו הפגנה של כרזות נושאיות שונות.