סנטרל פארק בניו יורק

סנטרל פארק בניו יורק -אחד הפארקים הגדולים והמפורסמים ביותר בעולם. גם הפארק הזה הוא גם ביקר ביותר בעולם, אחרי כל שנה הוא ביקר על ידי יותר מעשרים וחמישה מיליון בני אדם, אשר, תסכים, הוא לא קטן. הוא ראוי לתפארתו בזכות - בפארק יש משהו לראות ומה להעריץ. אורך הפארק הוא ארבעה קילומטרים ורוחבו הוא שמונה מאות מטרים. ממוקם בפארק העיר של ניו יורק על האי של מנהטן, כלומר, בלב העיר.

בואו הראשון לקחת סיור קצר שלההיסטוריה של ניו יורק סנטרל פארק. התחרות על הקמת פרויקט הפארק הוכרז בשנת 1857. העובדים במנהטן נזקקו למקום מנוחה, מקום שקט שבו אפשר לשכוח בעיות וליהנות מיופיו של הטבע. זה היה המקום שבו הפארק היה צריך להיות. הפרויקט, אשר פותח במשותף על ידי אולמסטד וו, זכה בתחרות. הפארק נפתח כבר ב- 1859, אך מאחר שתוכניתו של אולמסטד ותוכניתו של וואו היתה גרנדיוזית למדי, היא נמשכה עוד עשרים שנה. כמובן, עם חלוף הזמן הפארק היה להשלים עם דברים מודרניים. היו מגרשי משחקים לילדים, מגרש החלקה, פסלים חדשים, אבל למרות חידושים קטנים, סנטרל פארק של ניו יורק נשאר כמו לפני שנים רבות.

אז, אחרי צלילה לתוך העבר, בואונחזור להווה ונשקול ביתר פירוט את הפרטים של הפארק הגדול הזה, שלמרות היותו בניין, הוא בכל זאת יצירת אמנות אדריכלית.

ניו יורק פארק לאומי - איך להגיע לשם?

אם ניו יורקר אומר "עיר", אז הוא,ללא ספק, יש לזכור מנהטן, לא ברוקלין או סטטן איילנד. אם ניו יורקר אומר "פארק", הוא גם מתכוון ללא ספק סנטרל פארק תחת מילה זו, אם כי יש יותר מאלף פארקים בניו יורק. אז להגיע לסנטרל פארק של ניו יורק לא תהיה בעיה. כל תחבורה תהיה לשירותך, כי במרכז העיר יש תמיד דרכים רבות. כתובת הפארק: ארה"ב, ניו יורק, רחוב 66 רוחבי, מנהטן, ניו יורק 10019.

סנטרל פארק של ניו יורק - אטרקציות

בסנטרל פארק יש משהו להעריץ. כל פינה היא יפה בדרכה. אבל בואו נסתכל על כמה המראות המפורסמים ביותר שלו, אשר חייב להיראות אם אתה מוצא את עצמך בסנטרל פארק בניו יורק.

  1. גן החיות סנטרל פארק בניו יורק. גן החיות הזה אהוב על ילדים ומבוגרים כאחד. הוא פתוח כל ימות השנה, כל ימי השבוע. הכניסה לגן החיות משולם, אבל זה עולה כסף בתשלום, מלבד הסכום הוא לא כל כך גדול. אחד הבידור החיות הפופולרי ביותר הוא האכלה של אריות ים.
  2. סנטרל פארק בניו יורק. בפארק יש גם מרפסת קומתיים המשקיפה על האגם היפה. על השכבה התחתונה של המרפסת יש מזרקה מדהימה.
  3. מגרש הקרח של סנטרל פארק בניו יורק. בחלקו הדרומי של הפארק ישנה פלטפורמת קרח פתוחה.
  4. בריכה וגאפסטאו ברידג 'סנטרל פארק בניו יורק. הבריכה ממוקמת בחלק הדרומי-מזרחי של סנטרל פארק. וזה דרך הבריכה הזאת גשר Gapstow נזרק - הגשר הרומנטי ביותר בפארק כולו.
  5. תותים של סנטרל פארק בניו יורק. אלה glades נקראים על שמו של ג'ון לנון המפורסם של השיר "תות שדה שדות לנצח". כמו כן ניתן לראות פסיפס זיכרון עם הכיתוב "תארו לעצמכם", הניצב בסמוך למקום הרצח שלו.
  6. הגן של ויליאם שייקספיר סנטרל פארק בניו יורק. נפלאה ופואטית ביופיו, הגן של ויליאם שייקספיר מדהים. ניתן גם לראות את הגן של ויליאם שייקספיר בפארק גולדן גייט, הממוקם בסן פרנסיסקו.

מאז הפארק הוא ענק בגודל, קל מאוד ללכת לאיבוד, אז ראשי העירייה דאג לשים את הצלחות על מנורות ברזל יצוק עם שמות של הרחובות בפארק.

סנטרל פארק של ניו יורק - אי של שקט ושלווה בים הסוער של מנהטן.

סנטרל פארק בניו יורק 1

סנטרל פארק בניו יורק

סנטרל פארק בניו יורק 3

סנטרל פארק בניו יורק 4

סנטרל פארק בניו יורק 5

סנטרל פארק בניו יורק

סנטרל פארק בניו יורק 7

סנטרל פארק בניו יורק 8

סנטרל פארק בניו יורק 9