קתדרלת סנט פול בלונדון

יחד עם ביג בן המפורסם בעולם,טאואר ברידג 'ובייקר סטריט, קתדרלת סנט פול כבר זמן רב כרטיס ביקור של לונדון. באנגליה יש אולי יותר מקתדרלה יוצאת דופן ועתיקה כמו קתדרלת סנט פול בלונדון, הנמצאת ברשימת האתרים של כל תייר שמכבד את עצמו. מתוך מאמר זה אתה יכול ללמוד קצת על ההיסטוריה של המבנה הזה מדהים.

איפה קתדרלת סנט פול?

קתדרלת סנט פול נמצאתהנקודה הגבוהה ביותר של בירת אלביון הערפילי, במקום שבו, בזמן השלטון הרומי, היה המקדש של האלה דיאנה. עם הופעתה של הנצרות, זה היה כאן כי הכנסייה הנוצרית הראשונה של אנגליה היה ממוקם. ככל שזה נכון - זה קשה קשה לשפוט, כי הראיות התיעוד הראשון להיות במקום הזה של הכנסייה מתייחס רק במאה ה -7.

מי בנה את קתדרלת סנט פול?

הבניין של הקתדרלה, שהגיע עד ימינו, כבר נמצאהחמישי, שהוקם במקום הזה. ארבעת הקודמים מתו בשריפות או כתוצאה מפשיטות הפשיטה של ​​הוויקינגים. אביו של הקתדרלה החמישית של סנט פול היה האדריכל האנגלי כריסטופר רן. עבודות על בניית הקתדרלה בוצעו במשך 33 שנים (מ 1675 עד 1708) ובתקופה זו פרויקט הבנייה השתנה שוב ושוב. הפרויקט הראשון הכיל בניית כנסייה גדולה למדי על יסוד הקתדרלה הקודמת. אבל השלטונות רצו משהו שאפתני יותר, והפרויקט הזה נדחה. על פי הטיוטה השנייה, הקתדרלה היתה צריכה להיראות צלב יווני. לאחר שהפרויקט עוסק בפרוטרוט ואפילו הדמיון של הקתדרלה נעשה בקנה מידה של 1/24, הוא עדיין נחשב קיצוני מדי. הפרויקט השלישי, שבוצע על ידי כריסטופר רן, הניח בניית מקדש עם כיפה ושני מגדלים. פרויקט זה הוכר כסופי ובשנת 1675 החלה עבודות הבנייה. אבל זמן קצר לאחר תחילת העבודה, המלך הורה לעשות שינויים קבועים בפרויקט, שבזכותו נראתה כיפה ענקית על הקתדרלה.

מה ייחודי בקתדרלת סנט פול בלונדון?

  1. עד לאחרונה, הקתדרלה נותרה הכי הרבהבניין גבוה בבירה האנגלית. אבל אפילו עכשיו, בעידן של גורדי שחקים, הוא לא איבד את גדולתו בשל צורות וגדלים מותאמים לחלוטין. גובה הקתדרלה הוא 111 מטרים.
  2. כיפת קתדרלת סנט פול בלונדון חוזרת על הכיפה של בזיליקת פטרוס הקדוש ברומא.
  3. כדי למצוא כספים לבניית הקתדרלה באנגליה, הוטל מס נוסף על הפחם שיובא לארץ.
  4. במהלך הבנייה, כריסטופר רן קיבל את הזכות לבצע שינויים בפרויקט שאושר, שבגללו הקתדרלה יש מעט במשותף עם הפרויקט.
  5. לכיפת הקתדרלה יש מבנה מורכב ייחודי: הוא עשוי משלוש שכבות. בחוץ, רק קליפת העופרת החיצונית נראית, הנמצאת על השכבה האמצעית - כיפת הלבנים. מבפנים, כיפת לבנים מוסתר מעיני המבקרים על ידי כיפה פנימית המשמשת תקרה. הודות לבניית שלוש שכבות זו, הכיפה הצליחה לשרוד את ההפצצות במהלך מלחמת העולם השנייה, כאשר החלק המזרחי של הקתדרלה נפגע.
  6. קריפטה של ​​קתדרלת סנט פול הפכה למקוםהמקלט האחרון של אנשים מצטיינים רבים של אנגליה. כאן, אדמירל נלסון, הצייר טרנר, מצא לורד וולינגטון שלום. אבי הקתדרלה הוא האדריכל כריסטופר רן, שגם הוא שוכב כאן. על קברו אין אנדרטה, והכיתוב על הקיר ליד הקבר אומר שהקתדרלה משמשת אנדרטה לאדריכל.

קתדרלת סנט פול בלונדון

קתדרלת סנט פול בלונדון

קתדרלת סיינט פול בלונדון 3

קתדרלת סנט פול בלונדון 4

קתדרלת סנט פול בלונדון 5

קתדרלת סנט פול בלונדון