מאשר להאכיל את הצב

מתברר כי אם צב מוזן באופן שגוי,היא מתחילה להיות קפריזית, לא אוכלת טוב, או בכלל מסרב מזון. מרכז אסיה או צבי הצבים אינם יוצאי דופן. כדי שהחיית המחמד שלך תרגיש בנוח, תוכל לבנות דיאטה של ​​תינוק.

מה להאכיל את צב אסיה המרכזית?

ראשית, כל הצבים אוהביםמזון ירקות. בין צמחים שימושיים הם כרוב, דלעת, אבטיח, מלון, חסה, תפוחים ו שן הארי. לא יוותרו וגרגרים - פטל, דובדבנים ותותים. חלב עם לחם לבן ספוג בה, גם, תצטרך לטעום חיה פגז.

מה עוד אתה יכול להאכיל את הצב? סידן נחוץ לבניית ושמירה של מבצר של כיסוי עצם - פגז. לכן, גבינת קוטג 'טרי חייב להיות נוכח בתפריט. מנה דגנים כוסמת ליהנות מעשיר את רשימת מוצרי מזון.

אל תחשבו שצבים הם צמחוניים. הם אוכלים הכול. לכן, אתה צריך להיות זהיר מאוד כאשר decorating treariums. אחרי הכל, כמעט כל מה שמגיע שם יהיה "נבדק". אז, לא לשלול את חיית המחמד של מזון חלבונים. מספיק כף אחת של בשר טחון או חצאי ביצים קשות. אבל מאשר להאכיל את צב הבית עם בשר מזיק זה, לפצות על חוסר חלבון, להחליף את המוצר פוגע רע עם תולעת אמיתית שמזינה דגים אקווריום. אבל לא להגזים. כל מזון ממוצא מן החי יכול להוביל להפרעה במערכת העיכול. וזה עדיף לחדש את המטבח צב עם שעועית, חלבון ירקות עשיר.

אין למלא יתר את הקצבה של הצב עם עגבניות, מלפפונים וגזר. הם לא אוהבים אותם. זה מוסבר בקלות, כי בטבע חיות אלה לאכול פירות יער, צמחים המדבר או נבלה.

מה להאכיל צב בחורף?

בדרך כלל בחורף הצבים נכנסים למצב תרדמה. אבל בבית בתקופה זו קר הוא די חם. לכן, הצב לא ישן, אבל פשוט הופך לאט. מה להאכיל בתקופה זו צב בבית?

מזון יכול להיות אותו דבר. אבל לא להיות מופתע אם החבר הקטן שלך לא יכול להתגבר על קצב יומי של הקיץ. הקצבה היומית המשוערת ניתן לחשב מחדש עבור תקופת החורף, וזה ייראה משהו כזה:

  • גזר - 30 גרם,
  • תפוחי אדמה מבושלים - 20 גרם,
  • כרוב - 30 גרם,
  • לחם לבן - 20 גרם,
  • שמן דגים - 0.5 גרם,
  • סלק - 20 גרם.

רק אל תשכח להעשיר את הרשימה הזאת עם עשבי תיבול בקיץ, למשל, שן הארי, שאת העלים ניתן לאסוף מכביש ועיר עסוקים ומזהמים.

האם יש צורך להשקות צב?

אמרנו לך מה להאכיל את הביתצבים יבשתיים. אבל אחרי הכל, הם זקוקים למים, אם כי לעתים רחוקות הם שותים: אחד - פעם אחת - שבועיים, לאחרים יש מספיק "תאריך" אחד עם מים בחודש. תדירות הטיפול בסידורי מים תלויה במה שהחיה אוכלת בתקופה מסוימת.

מאשר אתה יכול להאכיל צב

אם זה כרוב, אז התאים של הגוף צבלקבל כמות מספקת של לחות, ו "לשחות" יהיה פחות. אבל אם רוב הדיאטה היומית היא לחם לבן - האמבטיה צריכה להיות מסודרים לעתים קרובות יותר.</ P>

אמנם, כדי לא להרים את המוח שלך, לארגןצב אמבטיה יום פעם בשבוע וחצי. יוצקים מעט פחות מים לתוך הכיור מאשר סנטימטר. האף של חיית המחמד צריך להיות מעל מפלס המים, כך ששכון הקרקע של הפלנטה שלנו לא יחנק. לשתול את החיה במים ולהשאיר אותו ליהנות חצי שעה. תאמין לי, הפעם זה מספיק עבור התינוק יש זמן להשתכר לשחות.